خانه / آخرین اخبار / تشکیل «داعش جدید کردی» بر علیه کرکوک و ایران

تشکیل «داعش جدید کردی» بر علیه کرکوک و ایران

بعد از نابودی داعش در کشور عراق و سوریه، گروه جدید از تکفیری‌ها تحت عنوان «گروه مقاومت مردمی کردستان» متشکل از گروه‌های «پژاک» و جدایی‌طلبان اهل تسنن در شهر طوزخورماتو تشکیل شده و  هدف آنها مبارزه با شیعیان و ایران و پاک‌سازی شمال عراق از جمعیت غیرکرد و در مرحله بعدی پاکسازی‌های درون کردی است.

به گزارش یول‌پرس به نقل از دنیای اقتصاد؛ هنوز عراق طعم آزادی از دست داعش را نچشیده که خبرهای جدیدی از شکل‌گیری گروه دیگری از تکفیری‌ها در عراق شنیده می‌شود. «گروه مقاومت مردمی کردستان» که به «الرایات البیضاء» (پرچم‌های سفید) نیز شهرت دارد شامل مجموعه‌ای از جدایی‌طلبان اهل تسنن و گروه‌هایی از پژاک و گروه موسوم به «آزادگان اهل تسنن» است که کرکوک را هدف گرفته‌اند.

این تروریست‌ها که در روستاهای طوزخورماتو حضور دارند اکنون منتظر اعلام ساعت صفر از سوی رهبرانشان برای حمله به کرکوک هستند. منابع خبری دیگر (العربیه، القدس‌العربی و سایت وابسته به نیروهای حشدالشعبی) معتقدند این گروه به وسیله «آسی قوالی» هدایت می‌شود. پرچم آنها پرچمی سفید با سر یک شیر است. هدف آنها مبارزه با شیعیان و ایران و پاک‌سازی مناطق کردنشین از جمعیت غیرکرد و در مرحله بعدی پاکسازی‌های درون کردی است. رهبر این گروه «آسی قوالی» مسوول حمله به ترکمن‌ها و آتش‌زدن خانه‌های آنها است.

شکل‌گیری این گروه درحالی است که اخباری از استقرار اعضای داعش در نواحی بیابانی عراق منتشر شده است. طبق برخی گزارش‌ها، داعش پایگاه‌هایی را در مناطق بیابانی عراق ایجاد کرده است. استان «الانبار» در عراق از مناطق پرچالشی است که هنوز داعشی‌ها در آن حضور دارند چراکه منطقه‌ای بیابانی است.

روزنامه القدس العربی نوشت که شهرهای استان الانبار واقع در مجاورت مرزهای سوریه شاهد حملات پراکنده داعشی‌ها است. حملات آنها موجب کشته شدن ۱۳ تن از نیروهای حشدالعشبی شده است.

روزنامه الحیاه نیز به نقل از «شعلان النمراوی»، یکی از شیوخ عشایر شهر هیت، می‌نویسد: این شهر در روزهای گذشته شاهد انفجارهایی در دو منطقه الحسنیه و الشیحه واقع در شمال صحرای «الجزیره» بود و این نشان می‌دهد که تروریست‌های داعش هنوز توان انجام حملات در استان را دارند.

نیروهای امنیتی عراق معتقدند مشکل در جنوب این صحرا در اطراف شهر الرطبه و دشت‌های آن است که امکان مخفی شدن داعشی‌ها در آنجا وجود دارد و چالشی بزرگ برای نیروهای زمینی عراق محسوب می‌شود.

۷ دیدگاه‌ها

 1. افرادی که به تاریخ و هویت ایران توهین میکنند و با دفاع از حکومت علی اف ( مزدور اسراییل ) تمامیت ارضی ایران را هدف قرار میدهند هم داعش ترکی هستند

  4
  40
  • آیدین زنگان تورکو

   باز این دری زبان اومد و اینجا دری وری گفت!!!

   25
   1
  • آخی اولان بو نه سوزدو دانیشیسان؟
   نییه خوروزون آلتیندا یومورتا آختاریسان ؟
   اسرائیلین تولاسی بارزانی دی کی تورکیه گوزل آغزینین پایی ن وئردی …. دیلیزی قویون دابانیزا دانیشمیین

   26
  • آیدین زنگان تورکو

   نه پس انتظار داری بریم از اقلیمک بازنی جانت دفاع کنیم یا از کابلستان؟!! ما تورک های این مملکت که الان اسمش ایرانه هیچ گاه برادران و همزبانان‌‌ و همنژادان تورکیه ای و آزربایجانی و ازبکستانی و قزاقستانی و…. خود را فراموش نخواهیم کرد آنها برادران ما هستن نه شما دری زبانان و کولی های تومان گشاد نژاد پرست.

   33
  • دوستان نگفتم این کورده تو اینجا چه غلطی میکنی خوبه حمله کننده ه مجلس کرد داعشی سنی بودن گم شو بابا مزدور رهبرت بارزانی بیسواده که نه تنها واسه اسراییل خم میشه بلکه چیزای خوبی هم به ارمنستان صادر میکنه و مزدور امریکا و انگلیس و جدیدا عربستان صعودی بی غیرتی هم حدی داره چون داعش ساخته این ۳ کشور بود

 2. مربوط به هر محدوده جغرافیایی که باشیم همیشه از هویت ترکی خود دفاع خواهیم کرد به کوری چشم دشمنان قسم خورده

  14
 3. تا موقعی که ترکیه هستش کسی جرات نمیکنه برای ترکمن ها مشکل درست کنه

  11

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *