خانه / آخرین اخبار / الهام علی اف:استفاده از ارزهای ملی در مبادلات تجاری با ایران در دستور کار دولت آذربایجان است

الهام علی اف:استفاده از ارزهای ملی در مبادلات تجاری با ایران در دستور کار دولت آذربایجان است

رئیس جمهوری آذربایجان روز پنجشنبه در دیدار با محمود واعظی گفت : باید تلاش کنیم تا همکاری ها و مبادلات تجاری دو کشور با استفاده از ارزهای ملی انجام شود که در این راستا دستورات لازم در جمهوری آذربایجان صادر شده است .

به گزارش یول‌پرس، الهام علی اف دردیدار با رئیس دفتر رئیس جمهوری کشورمان در باکو تاکید کرد که جمهوری آذربایجان مصمم به توسعه روابط و همکاری های همه جانبه با ایران است .

وی با اشاره به ضرورت تسریع در اجرای پروژه های مشترک دو کشور از جمله احداث کارخانه تولید خودرو و دارو توسط ایران در آذربایجان و خط آهن آستارا – آستارا و توسعه همکاری ها در احداث کریدور شمال- جنوب افزود:

رییس جمهوری آذربایجان با تجلیل از نقش آفرینی جمهوری اسلامی ایران در مبارزه با تروریسم در منطقه بر ضرورت توسعه همکاری های اطلاعاتی، امنیتی و دفاعی تهران – باکو تاکید کرد.

** الهام علی اف : ایران و جمهوری آذربایجان در بسیاری از مسائل بین المللی دیدگاه های مشترک دارند

الهام علی‌اف با تقدیر از حضور فعال جمهوری اسلامی ایران در برنامه های سال همبستگی اسلامی، گفت: امروز جمهوری اسلامی و آذربایجان در بسیاری از موضوعات منطقه ای و بین المللی مواضع و دیدگاه های مشترکی دارند و برای تقویت وحدت و همبستگی اسلامی تلاش می کنند.

رییس جمهوری آذربایجان اظهار داشت: در شرایط کنونی لازم است کشورهای اسلامی بویژه ایران و آذربایجان با توسعه همکاری های دو جانبه و چند جانبه مناسبات خود را بیش از پیش افزایش دهند.

واعظی که برای شرکت در کنفرانس بین المللی ‘ همبستگی اسلامی -۲۰۱۷ ؛ گفت و گو بین ادیان و فرهنگ ها ‘ شب گذشته وارد باکو شده است ، امروز پس از حضور در این کنفرانس و سخنرانی با الهام علی اف دیدار و گفت و گو کرد.

یک دیدگاه

  1. آذربایجان متحد اسراییل شده
    ایران باید مراقب این کشور باشد

    1
    2

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *