خانه / آخرین اخبار / مهار حریق شهرک سرمایه‌گذاری خارجی در تبریز

مهار حریق شهرک سرمایه‌گذاری خارجی در تبریز

مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تبریز گفت: آتش سوزی شهرک سرمایه‌گذاری خارجی این شهرستان پس از 4 ساعت عملیات آتش‌نشانی از سوی 100 آتش نشان از 9 ایستگاه آتش نشانی تبریز مهار شد.

به گزارش یول‌پرس، آتش‌پاد داوود طالب‌نژاد روز شنبه در گفت و گو با ایرنا با بیان اینکه در این حادثه یکی از آتش نشانان دچار مصدومیت جزئی شده است، افزود: آتش‌نشانان هم‌اکنون عملیات لکه‌گیری و ایمن‌سازی محدوده حریق را اجرا می‌کنند.

وی اظهار کرد: در این بخش از عملیات، تمامی مواضع حریق که قابلیت احیا و تجدید شعله داشته ‌باشد، سرد و در صورت لزوم از موضوع حریق جدا می‌شود.

مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تبریز اظهار کرد: با وجود اینکه محل حریق خارج از محدوده استحفاظی تبریز است با اعلام وقوع حریق به آتش‌نشانی این شهر آتش‌نشانان در کمترین زمان ممکن به محل حریق رسیده و عملیات اطفای حریق را آغاز کردند.

طالب نژاد ادامه داد: در این عملیات ۲۶ آتش نشان زبده به همراه تجهیزات و خودروهای اطفای حریق و نردبان‌های ویژه شرکت کردند.

گفته می شود در این حادثه علاوه بر یک نفر آتش نشان، ۳ نفر از کارگران این شهرک دچار مصدومیت شده و به بیمارستان منتقل شده اند.

آتش‌سوزی شهرک سرمایه گذاری خارجی تبریز از یکی از کارخانه‌های چاپ روی سلفون شروع شده و به مرور گسترش یافته بود.

شهرک سرمایه گذاری خارجی با اشتغالزایی برای بیش از ۵ هزار نفر در زمینی به مساحت ۲۶۰ هکتار در ۱۶۸ قطعه در فاصله حدود ۲۰ کیلومتری جاده تبریز -صوفیان احداث شده است.

این شهرک با هدف اشتغال زایی، انتقال فناوری، توسعه صنعتی استان آذربایجان شرقی و جلب سرمایه های خارجی طراحی و احداث شده است.

واحدهای مستقر در این شهرک در بیش از هفت رشته خودروسازی، صنایع سلولزی، فولاد، مواد غذایی، مواد شیمیایی ، صنایع تبدیلی و نساجی فعالیت کرده و واحدهای بزرگ آلومینیوم، درب و پنجره‌سازی و پرده نیز در همین شهرک صنعتی، فعال هستند.

با وجود فعالیت کامل ۸۰ واحد از ۱۵۰ واحد تولیدی و صنعتی مستقر در شهرک، نرخ اشغال زمین صنعتی در شهرک سرمایه گذاری خارجی تبریز، ۸۰ درصد است.

حجم سرمایه گذاری های انجام شده در این شهرک بیش از یک هزار میلیارد تومان برآورد می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *