خانه / آخرین اخبار / به ازای هر پنج ازدواج یک طلاق در استان زنجان رخ می دهد

به ازای هر پنج ازدواج یک طلاق در استان زنجان رخ می دهد

مدیرکل بهزیستی استان زنجان گفت: طلاق یکی از موضوع های مهم استان بشمار می رود که با شیب تندی درحال افزایش است به طوری که نسبت طلاق به ازدواج در سال های گذشته یک به 12 بوده که امروز به پنج به یک رسیده به این معنی که از هر پنج ازدواج یک مورد به طلاق منجر می شود.

به گزارش یول‌پرس، محمدی محمدی قیداری روز سه شنبه در حاشیه افتتاح دفتر استاندارد سازی خدمات بهزیستی استان افزود: این اداره کل ۱۵۳ نوع وظیفه دارد و در برخی جاها از قبیل مناسب سازی خودروها، جاده ها، تجهیزات توانبخشی و تجهیزات مهدهای کودک برای استانداردسازی از تخصص اداره کل استاندارد استفاده می کند.

وی اظهار کرد: این سازمان تلاش می کند برای ارائه خدمات، استانداردسازی لازم را انجام دهد و این مهم با همکاری اداره کل استاندارد این استان امکان پذیر است.

محمدی افزود: این سازمان تلاش می کند خدمات بهینه ای به مددجویان و جامعه هدف ارائه کند که بخشی از خدمات مانند توانبخشی تخصصی بوده و به استاندارد سازی نیاز دارد.

وی بیان کرد: بهزیستی از جمله دستگاه هایی است که خدماتی نظیر غربالگری شنوایی نوزادان، سالمندان و معاینات چشم کودکان در سنین سه تا ۶ ساله و مشاوره های مربوط به اختلالات ژنتیک را متناسب با آموزش و استانداردهای لازم ارائه می کند.

این مسئول ادامه داد: هم اکنون ۲۴۴ یتیم در مراکز نگهداری ایتام تحت نظارت بهزیستی نگهداری می شوند.

وی خاطرنشان کرد: ۲۴ هزار پرونده در این اداره کل تشکیل شده که از این تعداد ۶ هزار پرونده مربوط به زنان سرپرست خانوار شامل زنان بدسرپرست و یا بی سرپرست است.

بر اساس اعلام اداره کل ثبت اسناد و املاک استان زنجان طی ۹ ماهه امسال هفت هزار و ۳۰۰ ازدواج و یک هزار و ۸۰۰ طلاق در دفاتر این اداره ثبت شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *