خانه / آخرین اخبار / جشنواره “شب‌های موسیقی آذربایجان” ‌برگزار می‌شود

جشنواره “شب‌های موسیقی آذربایجان” ‌برگزار می‌شود

رئیس انجمن موسیقی آذربایجان شرقی گفت: در قالب جشنواره "شب‌های موسیقی تبریز" همزمان با آغاز رویداد تبریز ۲۰۱۸ کنسرت‌های کوچک برگزار می‌شود.

به گزارش یول‌پرس، پناهی‌فرد در نشست خبری موسیقی بومی آذربایجان که در مجتمع ۲۹ بهمن تبریز برگزار شد، با اشاره به رویکرد انجمن موسیقی آذربایجان شرقی برای برگزاری کنسرت های حمایتی اظهار کرد: موسیقی‌های حرفه‌ای جایگاه خود را پیدا کرده و موفق هستند ولی برخی موسیقی‌ها نیاز به حمایت و توجه ویژه دارند.

وی با بیان اینکه این اقدام در قالب جشنواره “شب‌های موسیقی تبریز” با یک برنامه‌ریزی دو ساله در روزهای زمستان ۹۶ و همزمان با آغاز رویداد تبریز ۲۰۱۸ برگزار می‌شود افزود: سال گذشته برای اولین بار کنسرت‌های کارگاهی در خانه فرهنگ تبریز اجرا شده است.

رئیس انجمن موسیقی آذربایجان شرقی با تاکید بر اینکه دولت باید حمایت کوچک کرده و گره‌های کوچک را راه بیاندازد تصریح کرد: پس از حمایت‌های ابتدایی، خود گروه‌ها توانمند شده و درآمدزایی خواهد کرد.

وی با اشاره به اینکه اجراهای جشنواره “شب‌های موسیقی تبریز” در ژانر موسیقی ایرانی، آذربایجانی، پاپ و آشیقی خواهد بود ابراز داشت: تک به تک گروه‌های اجرا کننده را پس از ارزیابی اجازه اجرا در این جشنواره داده ایم.

پناهی‌فرد با تاکید بر اینکه تهاجم فرهنگی در عرصه موسیقی بیش از سایر حوزه‌ها نمود یافته است گفت: باید فرهنگ خود را به دنیا عرضه کنیم و اجازه تهاجم موسیقی غربی را ندهیم.

رئیس انجمن موسیقی آذربایجان شرقی با بیان اینکه وضعیت موسیقی حاکم در استان در چشم انداز آینده با تداوم روند فعلی نگران کننده است افزود: سیاست کلان کشور باید برای همه هنرها برنامه و توجه ویژه داشته باشد.

وی با اشاره به اینکه با شروع ۲۰۱۸ باید دنیا را با موسیقی آذربایجان آشنا کنیم چراکه می تواند به یکی از جاذبه های گردشگری تبریز تبدیل شود خاطر نشان کرد: این برنامه در پنجشنبه و جمعه‌های فصل زمستان توسط ۱۰ گروه موسیقی بومی برگزار می‌شود.

پناهی‌فرد اظهار کرد: در این جشنواره قیمت بلیط را در مقایسه با سایر کنسرت‌ها بسیار اقتصادی‌تر در نظر گرفته‌ایم و بین ۱۵ تا ۳۰ هزار تومان بلیط فروشی می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *