خانه / آخرین اخبار / ماکو، میزبان مسابقات جودوی باشگاه‌های آسیا در سال ۲۰۱۸

ماکو، میزبان مسابقات جودوی باشگاه‌های آسیا در سال ۲۰۱۸

رئیس فدراسیون جودو از میزبانی شهر ماکو برای مسابقات قهرمانی جودوی باشگاه های آسیا در سال ۲۰۱۸ خبر داد.

به گزارش یول‌پرس، محمد درخشان از برگزاری مسابقات قهرمانی جودوی باشگاه‌های آسیا در ایران و تدارک برای اجرای آن به میزبانی شهرستان ماکو خبر داد و گفت: برنامه فدراسیون در این راستا است که اگر مسئولان منطقه، همکاری لازم را با فدراسیون داشته باشند این مسابقات در ماکو، برگزار شود.

وی در تشریح موقعیت استراتژیک جغرافیایی منطقه آزاد تجاری_صنعتی ماکو و آذربایجان غربی و همچنین وجود جودوکاران خبره در این استان گفت: از کشورهای حاضر در مسابقات قهرمانی در رشته جودو می‌توان به کشورهایی همچون چین، مغولستان، کره و ازبکستان اشاره کرد.

درخشان  نیروی انسانی را یک مقوله مهم در بحث پرورش جودوکاران موفق عنوان کرد و گفت: نیروی انسانی باید در بحث های علم و دانش به روز بوده و مسلط به فنون و دانش جودو باشد، چراکه اگر این اصل تحقق یابد، جودوکارانی موفق و آگاه به فنون روز خواهیم داشت.

وی در ادامه اظهارکرد: در راستای تقویت داوران جودوکار، طی ماه های گذشته جلساتی توجیهی و آموزشی برای داوران ایرانی با حضور رئیس کمیته داوران فدراسیون جهانی جودو برگزار شد که حدود ۳۰۰ نفر در این دوره آموزش دیدند.

وی در ادامه بر اهداف ایجاد پایگاه های قهرمانی جودو در کشور اشاره کرد و افزود: در شهرهای خراسان شمالی، خراسان رضوی، فارس، تهران و البرز این پایگاه ها تاسیس شده است که شهرستان ماکو نیز پتانسیل و ظرفیت تاسیس این پایگاه را دارا است.

رئیس فدراسیون جودو و جوجیتسو ایران در ادامه منطقه آزاد ماکو را در ورزشهای همگانی نمونه و الگو دانست  و گفت: مشکلات جزئی در مورد سالن های ورزشی از جمله تامین لوازم ورزشی جودو، امکانات گرمایشی  در بازدیدی که از شهرستان ماکو داشتیم رویت کردیم و امید داریم هرچه زودتر این مشکلات حل شود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *