خانه / آخرین اخبار / توهین پرسپولیس غیراخلاقی و غیرانسانی بود

توهین پرسپولیس غیراخلاقی و غیرانسانی بود

نماینده مردم اورمیه در مجلس شورای اسلامی گفت: همه قومیت‌ها اعم از ترک، بلوچ و ... باید مورد احترام قرار گیرند.

به گزارش یول‌پرس، نادر قاضی‌پور  با اشاره به اتفاقات ناخوشایند اخیر بین دیدار تیم‌های فوتبال پرسپولیس و تیراختور ، اظهار کرد: ایران اسلامی متشکل از قومیت‌ها و گویش‌های مختلف اعم از تورک، فارس، کرد، لر و بلوچ می‌باشد همچنین در کنار ما برادران اقلیت‌های دینی اعم از زرتشتی و کلیمی هم زندگی می‌کنند که همه آنها بدون استثناء باید مورد احترام قرار گیرند.

وی ضمن اینکه اهانت به همه قومیت‌ها به هر بهانه‌ای را محکوم کرد، گفت: در بازی فوتبال بین پرسپولیس و تیراختور یا هر جای دیگری اتفاقاتی از این دست رخ دهد حرکتی غیراخلاقی و غیرانسانی بوده و باید با مسببان آن برخورد جدی به عمل آید تا دیگر مشابه آن در کشورمان تکرار نشود.

این مسئول با بیان اینکه ما با هر کسی که به قومیت‌ها و پیروان ادیان الهی توهین کند بدون شک ضدیت داشته و با روش آن مخالفت خواهیم کرد و اجازه تحرکاتی از این نوع را به کسی نخواهیم داد، گفت: اختلاف انداختن بین قومیت‌های مختلف در کشورمان به معنای واقعی کلمه از دسیسه‌های دشمنان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران می‌باشد بنابراین باید با هوشیاری مضاعف در این زمینه گام برداشته شود.

نماینده مردم اورمیه در مجلس شورای اسلامی از هواداران تیم استقلال به دلیل ورود به زمین بازی با در دست داشتن پرچم« یاشاسین آذربایجان» قدردانی کرد و گفت: پاسخ احترام به طور قطع احترام، محبت و خوش‌رویی می‌باشد.

قاضی‌‌پور با بیان اینکه برای رسیدن روزی که در آن همه اقوام ایران اسلامی در ورزشگاه‌ها، اماکن عمومی و … مورد احترام قرار گیرند، گفت: نباید امور هیجانی و مواردی نظیر مسابقه فوتبال موجب شکستن حرمت بخشی از ملت کشورمان شود و همواره جانب ادب، احترام و اخلاق را رعایت کرده و با احترام متقابل برخورد کرد چرا که در این صورت نتیجه مطلوبی به دنبال خواهد داشت.

وی با بیان اینکه مردم خطه آذربایجان در برهه‌های حساس تاریخی همواره در کنار ملت خود بوده‌اند و در پیروزی رسیدن انقلاب اسلامی، هشت سال جنگ تحمیلی و خاموش کردن فتنه‌های مختلف برای ایفای نقش گام برداشته‌اند، اظهار کرد: بنابراین سزاوار نیست مردم ما چنین مورد بی‌حرمتی قرار گیرند.

نماینده مردم اورمیه در مجلس شورای اسلامی در بخش پایانی سخنان خود راهپیمایی روز گذشته مردم استان‌های مناطق مختلف کشور به ویژه آذربایجان را مورد اشاره قرار داد و گفت: مردمان این خطه همگام با سراسر کشور در این آئین باشکوه شرکت کردند.

۲ دیدگاه‌ها

 1. مهران تراختورچي

  سنین قادان گلسین بیزیم نماینده لره

  6
  1
 2. توهین پرسپولیس ؟
  پرسپولیس کجا به شما توهین کرد ؟
  با استدلال شما پس تراکتور هم به کل ایران توهین کرد چون هوادارانش بنر خلیج عربی و مرگ بر فارس به ورزشگاه آوردند

  1
  2

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *