خانه / آخرین اخبار / رهبر حزب ای‌یی ترکیه: من رقیب بسیار جدی برای اردوغان در انتخابات ریاست جمهوری خواهم بود

رهبر حزب ای‌یی ترکیه: من رقیب بسیار جدی برای اردوغان در انتخابات ریاست جمهوری خواهم بود

مرال آکشنر رهبر حزب تازه تاسیس 'ای‌یی' ترکیه گفت: نگاه جدیدی در نحوه اداره کشور دارم و در انتخابات ریاست جمهوری آتی یک رقیب بسیار جدی برای اردوغان خواهم بود.

به گزارش یول‌پرس به نقل از وبسایت خبری روزنامه سوزجو، آکشنر در گفت و گو با روزنامه لو فیگارو فرانسه اظهار کرد: جامعه ترکیه در جستجوی اندیشه جدیدی در نحوه اداره کشور است و معتقدم که حزب ای‌یی توانایی پاسخگویی به نیازهای کنونی جامعه ترکیه را دارد.

وی افزود: حزب ای‌یی را افرادی تشکیل داده اند که که از سایر احزاب و سلایق اعم از راست گرا، چپ گرا، چپ و راست معتدل منفک شده و به این حزب پیوسته اند.

وی تاکید کرد: می خواهم اندیشه ای جدید و روش پویایی از نحوه اداره کشور را به مردم نشان بدهم و بی تردید یک رقیب بسیار قاطع و جدی برای اردوغان در انتخابات ریاست جمهوری آتی خواهم بود.

به گزارش ایرنا، با تغییرات ایجاد شده در قانون اساسی ترکیه در پی همه پرسی قانون اساسی که اوایل بهار امسال به تایید مردم ترکیه رسید، راه برای حضور خانم آکشنر در رقابت انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۹ ترکیه باز شد.

این بانوی سیاست مدار ترکیه که ۶۰ سال سن دارد و طی دو دهه اخیر در عرصه سیاسی ترکیه حضور داشته، در همه پرسی تغییرات قانون اساسی ترکیه نیز به عنوان مخالف برگزاری این همه پرسی و جزو رهبران کمپین رای ‘نه’ بوده و نقش جدی و پر رنگی در این رویداد سیاسی داشت.

وی حال که نتوانسته تغییری در اراده حزب حاکم عدالت و توسعه در تغییرات قانون اساسی ایجاد کند، با برداشتن گامی مهم می خواهد رئیس جمهوری شده و به قول خود، حاکمیت را در ترکیه بر مدار عقلانیت برگرداند.

پیش بینی می شود وی یکی از رقبای رئیس جمهوری کنونی ترکیه در انتخابات سال ۲۰۱۹ باشد.

مرال آکشنر ۲۵ اکتبر ۲۰۱۷ نامه تاسیس حزب جدید با نام ‘حزب ای‌یی’ و با شعار ‘ترکیه خوب خواهد شد’ را به همراه لیست ۲۰۰ نفره افراد موسس حزب به وزارت کشور ترکیه تحویل داد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *