خانه / آخرین اخبار / تیراختور، تیم بدون فریاد

تیراختور، تیم بدون فریاد

چند روزی است که روزنامه و رسانه‌های دیگر تمام توان خود را برای فشار به کمیته انضباطی جهت محرومیت تیراختور بکار بسته‌اند از تهمت خطر امنیت ملی تا تجزیه ایران.

یول‌پرس: این رسانه‌ها که رسانه‌های اصلاح‌طلبان در راس آنها قرار دارند با اشاره به شعارهای بازی تیراختور-استقلال و بدون توجه با منشا اینگونه اتفاقات فریاد واویلا امنیت ملی و یکپارچگی سرداده‌اند.

بطوریکه روزنامه “قانون” روز شنبه با تیر ” اقدامی علیه امنیت ملی”، شعارهای تماشاگران تیراختور مخلل امنیت ملی دانسته و از کمیته انضباطی خواستار برخورد شده است.

شرق روزنامه دیگر اصلاح‌طلبان نیز روز یکشنبه، به این موضوع واکنش نشان داده و با اعتراف به اینکه اقدام تماشاگران تیراختور متاثر از توهین‌های هوادران پرسپولیس بوده است، نوشت: شعارها که تعداد بسیار زیادی از آنها چنان زننده بود که اصلا انتشارشان ممکن نیست، نوعی واکنش نهفته بود؛ گویی اینکه هنوز اختلاف‌نظر تماشاگران تبریزی با تهرانی‌ها که بعد از بازی پرسپولیس – تراکتورسازی شکل گرفته بود، به قوت خود باقی بود. هرچند که اصلا نمی‌شود شعارهای سر داده‌شده و فحاشی‌های صورت‌گرفته را در کفه ترازو گذاشت. موضوعی که هنوز هم بازی تراکتورسازی- استقلال را پیچیده‌تر جلوه می‌دهد، تصاویر ویدئویی گسترده‌ای است که دست‌به‌دست می‌چرخد و مشخص می‌کند که تعداد تماشاگرانی که این شعارهای غیرفوتبالی را سر می‌دهند، بسیار زیاد است.

در این شماره روزنامه شرق توهین به تورک‌ها در بازی با استقلال را بی‌اهمیت نشان داده است؛ توهین و شعارهایی که توسط ۴۰ هزار نفر و در طول ۹۰ دقیقه بازی سر داده شد.

به غیر از روزنامه، خبرگزاری‌های دیگر نیز با انتشار اخباری مشابه، تیراختور و هوادرانش را محکوم شعارهای نژادپرستانه کرده‌اند در حالی در مقابل شعارهای نژادپرستانه پرسپولیسی‌ها سکوت کرده بودند.

امروزه که رسانه‌های ورزشی نقش مهمی در تصمیم‌گیری‌های ورزشی و یا ایجاد طب و ذهنیت ورزشی جامعه داشته و انتخاب بازیکنان و کادرفنی در این رسانه‌ها به بوته نقد گذاشته می‌شود.

اما در این بین تیراختور متاسفانه از قدرت رسانه‌ای محروم است؛ بطوریکه اخبار این باشگاه در رسانه‌های مرکز منتشر نمی‌شود و در صورت انتشار نیز بصورت غرضورزانه و نگاه مرکزگرایانه بوده است.

نمونه‌های بارز این بی‌عدالتی رسانه در محرومیت‌های تیراختور، تضییع حقوق، حمله به نقاط تیراختور از جمله سربازگیری و تماشاگرانش و …. بوده که سالهاست شاهد آن هستیم.

در حالی که تیراختور تیمی است که هوادرانش بیشترین پیگیری در خصوص اتفاقات آن را دارند و این پیگیری با توجه به پراکندگی هوادرانش، در تمام شهرهای ایران وجود دارد؛ هیچگونه رسانه و روزنامه در سطح ملی ندارد و هوادران مجبورند اخبار را از کانال‌های تلگرامی و سایت‌های رسمی و غیر رسمی محلی پیگیر باشند و این در حالی است که تیم‌های استقلال و پرسپولیس روزنامه در اختیار داشته و افکار هوادران و دیگر مردم را با توجه به خواست خود هدایت می‌کنند.

سخن آخر اینکه تیراختور به جهت رساندن خواستها و همراه کردن هوادرانش به یک ایده و برنامه، نیازمند رسانه‌ای جامع است. نبود چنین رسانه‌ای باعث شده است این روزها شاهد حملات برعلیه این تیم توسط روزنامه‌ها بوده و هیچ سخنی از توهین هوادران پرسپولیس نباشیم یعنی شعار هوادران تیراختور، “اقدام علیه امنیت ملی” می‌شود و توهین برنامه‌ریزی شده هوادران پرسپولیس تنها یک “واکنش ورزشی”.

 

۶ دیدگاه‌ها

 1. تا بوده همین بوده اشکال نداره با همین ظلمها ما بزرگتر و قویتر میشویم تا به هدف والامون برسیم…

  22
  • مهران تراختورچي

   ماهیت اصلاح طلبان و فتنه گری هایشان بر همگان روشن است . اینها تحمل انتقاد و باخت را ندارند و در جریان فتنه ۸۸ پس از باخت سیاسی حتی حرمت عاشورا را هم شکستن . اینها یه مشت شعاردهندگانی هستند که اهل عمل نیستن . اگر بر طبق نوشته هایشان رفتار هواداران تراختور در نفی کوروش ( که یک سناریوی صهیونیستی برای نابودی و تجزیه این کشور است ) اقدامی علیه امنیت ملی است پس رفتار این حضرات تیری بر قلب امنیت ملی است . بهتر است این اقایون در مورد مردم ولایتمدار اذربایجان که عدم تجزیه طلبی و ولایتمداریشان را در فتنه ۸۸ و فتنه ۹۶ که دسته گل اصلاح طلبان بود – را نشان دادند – حرفی نزنند . اصلاح طلبان بهتره اول خودشان را اصلاح نمایند .

 2. لیگ را برای تیمهای آذربایجانی جدا کنید
  تیمهای تبریز و اردبیل و زنجان در لیگی جدا شرکت داده شودند به این روش از برخورد تیمهای دیگر با تیمهای ترک جلوگیری میشود
  قهرمان لیگ منطقه شمالغرب هم با تیم دوم لیگ برتر در یک زمین بی طرف مسابقه دهد در صورت پیروزی به جام باشگاههای آسیا معرفی شود

  1
  11
  • آیدین زنگان تورکو

   اگه قرار باشه تیم های شعرهای تورک نشین در یک لیگ جدا شرکت کنن باید از علاوه بر این استان هایی که گفتی و همین طور اورمیه که قلب آزربایجانه را با تفکرات پژاکی تروریستی جا انداختی از اکثر مناطق استان های قزوین و همدان و سینان داش(سنندج جعلی) و سنقور و اصفهان و گرگان و خراسان وکرج و تهران و استان به اصطاح فارس و… هم در این لیگ شرکت کنن
   در ضمن تو کوههای قندیل که هستی این جمله را حداقل ۱۰۰ بار در روز بنویس تا یادت نره که:
   اورمیه قلب آزر بایجان هست

  • مهران تراختورچي

   بعد از شکست و خانه نشینی بابا مسعود بارزانی انگار خیلی آلزایمر گرفتی که ارومیه رو که جان آذربایجان است و قزوین و … ها رو از قلم انداختی . شاید هم چون از قوم مهاجر کردی اشراف کامل به تاریخ و جغرافیای ایران نداری

 3. بله دقیقا.تراختور باید رسانه و روزنامه سراسری داشته باشه

  7
  1

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *