خانه / آخرین اخبار / تاسیس ارتش نظامی جدید برای تقابل با پ ک ک در سوریه

تاسیس ارتش نظامی جدید برای تقابل با پ ک ک در سوریه

عشایر و قبایل اعراب سوریه ارتش نظامی متحدی بنام جیش العشیرت را تاسیس نموده اند ،عشایر و قبایل بمنظور باز پس گیری مناطق اشغالی در شرق فرات ازPYD  ( شاخه سوری پ ک ک) این ارتش نظامی  را تاسیس کرده اند

به گزارش یول‌پرس به نقل از ینی شفق ، شورای عالی عشایر و قبایل اعراب سوریه که متشکل از ۶۰ عشیره و ۲۰ قبیله می باشند، نیروی نظامی جدیدی بنام ارتش نظامی عشایر( جیش العشیرت) تاسیس نموده اند تا در شرق فرات طی عملیاتی سرزمین های اشغالی خود را  از گروه   PYD  آزاد سازند.

شورای عالی عشیره با دولت ترکیه هماهنگ و همسو بوده و در صورت حمله ترکیه به عفرین به نیروهای ترکیه ملحق ، و بر علیه پ ک ک جنگ خواهنند نمود.

اکنون ارتش نظامی جیش العشیرت در آماده باش کامل بوده و در انتظار فرمان ترکیه می باشد.

۲ دیدگاه‌ها

  1. ایران و ترکیه باید علیه تروریست های پ.ی.د در شمال سوریه همکاری کنند. منافع هر دو کشور از طریق این تروریست ها در حال تهدید است. اگر سریعتا اقدامی صورت نگیرد آنها با حمایت تسلیحاتی آمریکا و اطلاعاتی اسرائیل قویتر شده و کل منطقه را تهدید خواهند کرد.

    • درست است که در سوریه و عراق بین ترکیه و کردها اختلاف و تضاد منافع وجود دارد. لکن ترکها و کردهای ایران نباید از آنها تقلید کنند. احقاق حقوق اقوام (به ویژه ترکها و کردها) در ایران مسالزم اتحاد و همکاری آنهاست.

      1
      1

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *