خانه / آخرین اخبار / مرد محکوم به اعدام در میاندوآب پس از ۱۶ سال مورد بخشش قرار گرفت

مرد محکوم به اعدام در میاندوآب پس از ۱۶ سال مورد بخشش قرار گرفت

رئیس اداره زندان میاندوآب گفت: خانواده مرحوم' کیومرث فضلیان' پس از 16 سال قاتل فرزندشان را که به اعدام محکوم شده بود، بخشیدند.

به گزارش یول‌پرس، صفر اکبری روز سه شنبه اظهار کرد: فرد محکوم (ر- ا) ۱۶ سال پیش با ارتکاب به قتل، پس از طی مراحل دادرسی به قصاص نفس محکوم شده بود اما با وساطت ریش سفیدان، خیران و بزرگان شهر، اولیای دم از قصاص قاتل گذشتند و بدون قید و شرط رضایت دادند.

اکبری بیان کرد: این خانواده فداکار فرهنگ گذشت و بخشش را به همگان آموختند و بدون چشم داشت مالی و تنها برای کسب رضای الهی، رضایت دادند.

وی با تاکید بر اینکه مبلغی نیز برای خانواده مقتول واریز شده که اکنون در حساب دادگاه مسکوت است، افزود: بر اساس اعلام خانواده مقتول، این مبلغ نیز در امر مدرسه سازی صرف می شود.

رئیس اداره زندان میاندوآب گفت: درس گذشت و بخشش از ائمه اطهار (ع) به مسلمانان رسیده است و این خانواده با این اقدام خود منش و سیره ائمه را در جامعه تجلی دادند.

وی اظهار کرد: هیچ چیزی شیرین تر از عفو و گذشت نیست ولی اعضای این خانواده به ویژه مادر مقتول برای رسیدن به آرامش قلبی و کسب رضای الهی از خون فرزند خود گذشت و به اجرا نشدن حکم قصاص قاتل رضایت داد.

وی یادآور شد: فرصت دادن به یک انسان برای حیات دوباره و گذشتن از حق خود و خون فرزند کاری بسیار ارزشمند و الهی است.

خانواده مقتول نیز در این باره گفتند: برای رضای خدا از خون فرزندمان گذشتیم و به قاتل فرصت دادیم تا در کنار ۲ فرزند خود به زندگی ادامه دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *