خانه / آخرین اخبار / مرگ معلم در روز برفی استان زنجان

مرگ معلم در روز برفی استان زنجان

رییس پلیس راه استان زنجان گفت: واژگونی خودرو درمحور دندی استان زنجان موجب شد راننده جان خود را ازدست بدهد .

سرهنگ شیرمحمدی، با بیان اینکه صبح سه شنبه یک دستگاه سواری پراید دراثر لغزندگی جاده و سرعت زیاد واژگون شد وتنها سرنشین آن جان باخت، افزود: این فرد فوت شده معلم یکی ازروستاهای دندی بود که برای تدریس عازم مقصد شده بود.

وی ازهمه مسافران ورانندگان خواست موارد ایمنی رادراین روزهای برفی رعایت کنند.

شیرمحمدی تأکید کرد: رانندگان حتماً برای تردد در گردنه‌های کوهستانی  دقت کنند و تمهیدات گرمایشی را در دستور کار قرار دهند و برف و کولاک موضعی  جاده‌های زنجان را خیس و لغزنده کرده است و رانندگانی که در فصل زمستان اقدام به مسافرت می‌کنند توصیه می‌شود خودروی خود را به سیستم گرمایشی مجهز کنند.

وی با بیان اینکه رانندگان با توجه به بارش برف حتماً با دقت و حوصله رانندگی و از سبقت و سرعت غیرمجاز خودداری کنند، گفت: با توجه به بارش برف در گردنه های کوهستانی، رانندگان حتما از زنجیر چرخ استفاده کنند و با توجه به وقوع کولاک و مه آستانه دید خود را تقویت کنند.

رئیس پلیس‌راه استان زنجان با تاکید بر اینکه رانندگان با توجه به بارش برف حتماً با دقت و حوصله رانندگی و از سبقت و سرعت غیرمجاز خودداری کنند، افزود: با توجه به بارش برف در گردنه‌های کوهستانی، رانندگان حتماً از زنجیر چرخ استفاده کنند و با توجه به وقوع کولاک و مه آستانه دید خود را تقویت کنند.

شیرمحمدی تصریح کرد: در حال حاضر بارش برف در گردنه‌ها باعث لغزندگی سطح جاده‌ها و کاهش دید رانندگان شده، بنابراین رانندگان برای تردد در گردنه‌ها و محورهای برف‌گیر استان حتماً تمهیدات ایمنی و گرمایشی را موردتوجه قرار دهند.

رئیس پلیس‌راه استان زنجان افزود: مردم به‌محض اینکه قصد مسافرت داشته باشند با ارسال پیامک به سامانه ۱۰۰۰۲۴۱۱۴۱ از باز بودن راه‌ها باخبر شوند و همچنین مسافران می‌توانند از طریق تلفن گویای ۱۴۱ از وضعیت جاده‌ها باخبر شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *