خانه / آخرین اخبار / انجام عملیات اکتشاف طلا در پهنه‌های سلطانیه و طارم

انجام عملیات اکتشاف طلا در پهنه‌های سلطانیه و طارم

معاون امور معدنی و صنایع معدنی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان گفت: در پهنه‌های سلطانیه و طارم برای اکتشاف 5 عنصر استراتژیک از جمله طلا توسط ایمیدرو (بخش دولتی )در مرحله انجام عملیات اکتشاف پی جویی است و تعدادی محدوده نیز برای اکتشاف طلا در قالب پروانه اکتشاف در اختیار بخش خصوصی است .

به گزارش یول‌پرس به نقل از فارس، رباب داداشی اظهار کرد:  یکی از محورهای اکتشافی سازمان صنعت معدن و تجارت استان زنجان، در حوزه معادن طلا است.

وی با اشاره به برخی از اقدامات انجام شده در حوزه اکتشافات در بخش معادن طلا گفت: در این زمینه در پهنه‌های سلطانیه و طارم برای اکتشاف پنج عنصر استراتژیک از جمله طلا توسط ایمیدرو (بخش دولتی )در مرحله انجام عملیات اکتشاف پی جویی است.

معاون امور معدنی و صنایع معدنی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان تصریح کرد: همچنین تعدادی محدوده نیز برای اکتشاف طلا در قالب پروانه اکتشاف در اختیار بخش خصوصی است که با توجه به در دست اجرا بودن عملیات اکتشاف فعلا نتیجه مشخص و وجود و یا عدم وجود ذخیره طلا با توجیه اقتصادی لازم محرز نیست.

داداشی در ادامه درباره ایجاد مراکز فرآوری برای جلوگیری از خام‌فروشی در زنجان و اقدامات صورت گرفته در این بخش طی سال‌جاری نیز گفت: علاوه بر واحدهای موجود فرآوری در زمینه سرب و روی، سنگ آهن،  سیلیس و فرآوری سنگ‌های تزئینی‌، خاک‌های صنعتی، گچ و شن، ماسه و رس، در حال حاضر چندین فقره طرح برای فرآوری و تولید کنسانتره آهن، مس، سیلیس و فلدسپات در دست اجرا است.

معاون امور معدنی و صنایع معدنی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان ادامه داد: امیدواریم، با خاتمه اجرای آنها رونق اقتصادی کافی در بخش معدن استان ایجاد شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *