خانه / آخرین اخبار / کودکان کار آذربایجان‌ شرقی غیربومی هستند

کودکان کار آذربایجان‌ شرقی غیربومی هستند

معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان‌ شرقی با بیان این‌که کودکان موجود در استان غیر بومی هستند، عنوان کرد: کودکان کار که جمع آوری می‌شوند، ساکن استان نیستند و به صورت وارداتی در استان حضور دارند. 

به گزارش یول‌پرس، رحیم شهرتی‌فر در جلسه تبیین اهداف مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک با اشاره به این‌که دولت تدبیر و امید توجه بیشتری به موضوع حقوق کودک دارد، اظهار کرد: منشور حقوق بشر و حقوق کودک که تدوین شده است در راستای عمل به وظیفه اسلام است.

وی با اشاره به فعالیت ۶۳۰ سازمان مردم نهاد در استان، ادامه داد: ساز و کارهای لازم برای عمل به حقوق کودک باید به طور شفاف اعلام شود.

در ادامه این جلسه «مدیر کل بهزیستی آذربایجان شرقی» با تاکید بر لزوم توجه به تحصیل کودکان بی‌سرپرست و بد سرپرست گفت: برای کودکان زیر شش سال آموزش اجباری است؛ خوشبختانه این روند در سطح استان پیاده می‌شود.

محسن ارشدزاده با اشاره به این‌که تولد چند قلو در استان افزایش یافته که علت آن مصرف داروهای نازایی است، اظهار کرد:  بیش از دو هزار  کودک چند قلو در استان وجود دارد که از نظر تغذیه و مالی از سوی بهزیستی  حمایت می‌شوند.

وی افزود: همچنین برنامه‌های موثری در استان در راستای پیشگیری از تولد کودکان معلول اجرا می‌شود.

۲ دیدگاه‌ها

  1. اینکه کودکان کار در آذربایجان شرقی بومی نیستند نشان از بالارفتن سطح رفاه در آذربایجان در مقایسه با دیگر استانها است و به عبارت دیگر عدم توزیع متناسب بودجه که سهم آذربایجان بسیار بالاتر از استانهای دیگر است

    2
    3

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *