خانه / آخرین اخبار / آلبوم پاپ “ای گؤزل” موکابند رونمایی شد

آلبوم پاپ “ای گؤزل” موکابند رونمایی شد

آیین رونمایی و جشن امضای نخستین آلبوم رسمی گروه موسیقی موکابند ششم بهمن در مجتمع فرهنگی 29 بهمن برگزار شد.

به گزارش یول‌پرس، این آلبوم موسیقی، نخستین آلبوم پاپ راک تورکی آذربایجانی این گروه تبریزی است که مدتی پیش مجوز انتشار قانونی گرفته است.

موکابند گروهی مستقل و پیشرو در زمینه موسیقی است که با وجود تمام موانع موجود توانست تا اولین آلبوم موسیقی خود را منتشر کند.

حضور پرشور مخاطبان به خصوص قشر جوان، در مراسم رونمایی این آلبوم بسیار چشمگیر بود و نشان از محبوبیت و جایگاه این سبک از موسیقی در جامعه امروز ما دارد.

در آلبوم این گروه دو نکته توجه مان را جلب میکند; یکی سبک مدرن آنها است که به هر حال در موسیقی آذربایجانی محجور مانده است و دوم اصالت و حرفه ای بودن کارهایشان در مقایسه با دیگر آثار تولیدی در موسیقی داخل کشور می باشد که به این اثر وجهه دیگری می بخشد. و این دو دلیل کافی است تا ما از این آلبوم نوآورانه در عرصه موسیقی آذربایجانی حمایت به عمل بیاوریم.

موسیقی پاپ تورکی پاسخگو نیازهای جامعه امروز است، چرا که مضمون و محتوای آن متناسب با نیازهای جامعه امروزی و مسائل روزمره زندگی همه ما است.

نسل جوان آذربایجان به دنبال زبان موسیقی متفاوتی است و این خلاء و کمبود در موسیقی آذربایجانی باید به بهترین وجهه پر شود و این وظیفه و رسالت هنرمندانی است که با نگاهی جدید و ایده های خلاقانه وارد این عرصه شده اند.

در این فضا که آهنگ ها و آلبوم های مبتذلی که هیچ تناسب و سنخیتی با فرهنگ و هویت ما ندارد، به فروش های میلیاردی می رسند و کنسرت های این دست از خوانندگان در آذربایجان با استقبال گسترده نسل جوان و سئانس های اضافی برگزار می شود، چه خوب است که متولیان و مسئولین امور فرهنگی در آذربایجان نیم نگاهی هم به خوانندگان نسل جوان این دیار داشته باشند که مبتنی بر نیازسنجی های این جامعه و متناسب با فرهنگ و هویت این مردمان عمل می کنند، هنرمندانی که با بی مهری مسئولین و عدم حمایت آنها در حاشیه مانده اند. در این بحران فراگیر هویت چه خوب است که قدردان داشته های خود باشیم و با پشتیبانی از آنها، بذرهای هویت و فرهنگ خودی مان را بکاریم تا این بیابان تبدیل به سبزه زار شود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *