خانه / آخرین اخبار / فرار سرمایه گذاران ارمنی به دلیل بی کفایتی مقامات ارمنستان/ نبود بودجه برای ساخت خانه برای مهاجرین ارمنی در ارمنستان
اظهارات رئیس انجمن اروپایی ارامنه؛

فرار سرمایه گذاران ارمنی به دلیل بی کفایتی مقامات ارمنستان/ نبود بودجه برای ساخت خانه برای مهاجرین ارمنی در ارمنستان

آشوت گریگوریان، رئیس انجمن اروپایی ارامنه گفت:حکومت ارمنستان سال هاست که از کارت قاراباغ برای تامین منافع جناحی خود سوء استفاده می کند.

به گزارش یول‌پرس به نقل از آناج؛ رکود اقتصادی، افزایش بیکاری و فقر و نیز انفعال از جامعه جهانی در نتیجه تداوم سیاست اشغالگری تنها تصویر ارائه شده از این روزهای ارمنستان است.به دلیل نبود توان اجرای طرح های اقتصادی و اجتماعی از سوی دولت سطح زندگی مردم هر روز بحرانی تر می شود.

دولت ارمنستان در پی تلاش های خود برای تامین بودجه کشوری از محل اعانه های خارجی اینبار نیز دست به دامن دیاسپورای ارمنی خارج نشین شده است. اما در این میان رئیس انجمن اروپایی ارامنه،آشوت گریگوریان، سرمایه داران ارمنی را به عدم سرمایه گذاری در ارمنستان فراخوانده است. وی همچنین به دیاسپورای ارمنی توصیه کرده است تا زمانی که سرژ سارکیسیان و کارن کاراپتیان در قدرت هستند از سفر به ارمنستان نیز خودداری نمایند.

این رهبر تشکیلات دیاسپورای ارمنی ضمن سخنرانی خود درباره تجربه اقتصادی ناموفق ارمنستان از دروغ های مستمر دولت ارمنستان به شهروندان خود نیز ابراز ناخرسندی کرده و خاطرنشان شده است که به دلیل بی کفایتی این مقامات مسئول، سرمایه گذاران نیز از این کشور متواری شده اند.

وی در ادمه عنوان کرده است: با اینکه لابی ارمنی در خارج از کشور سرمایه های کلانی را به همراه طرح های اقتصادی به مسئولین ارمنستان ارائه داده است ولی در عمل هیچکدام از این طرح ها اجرایی نشده است چون اگر سرمایه فرستاده شده به کشور در محل مناسبی سرمایه گذاری می شد اقتصاد کشور دچار رکود نمی شد. در حالی که امروز شاهد رشد روز افزون فقر و بیکاری و فساد در جامعه ارمنستان هستیم که تمامی اینها در نتیجه سیاست اشغالگرایانه حکومت ارمنستان به وجود آمده است.

وی در ادامه خاطرنشان کرده است: حکومت سال هاست که از کارت قاراباغ برای تامین منافع جناحی خود سوء استفاده می کند. حکومت همچنین در دو دهه گذشته با بهره بردری از ارامنه مهاجر به داخل کشور از تشکیلات های ارمنی خارج نشین پول های کلانی برای تامین رفاه و امنیت اجماعی مهاجرین ارمنی دریافت کرده است. ولی امروز دولت از نبود بودجه برای ساخت خانه برای مهاجرین ارمنی سخن می گوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *