خانه / آخرین اخبار / به میهمانان اجازه نمی‌دهیم در مورد ترکیب جمعیتی اورمیه پایشان را از گلیمشان دراز کنند
هشدار تند قاضی‌پور:

به میهمانان اجازه نمی‌دهیم در مورد ترکیب جمعیتی اورمیه پایشان را از گلیمشان دراز کنند

نماینده مردم اورمیه در واکنشی تند، نسبت به اقدامات پشت‌پرده برخی افراد بخصوص استاندار آذربایجان‌غربی برای تغییر فرهنگ و ترکیب جمعیتی اورمیه هشدار داد.

به گزارش یول‌پرس، قاضی پور در مراسمی که در مسجد امام هادی اورمیه به مناسب پیروزی انقلاب اسلامی سخنرانی می‌کرد با تبریک این ایام از مردم دعوت کرد تا با حضور پرشور خود در روز ۲۲ بهمن اقتدار جمهوری اسلامی را به رخ دشمنان بکشند تا جواب یاوه گویی های استکبار را محکم تر از همیشه به سینه شان بزنند.

وی در ادامه بدون نام بردن از شخصی، اعلام کرد: «مردم آذربایجان به مهمان نوازی زبانزد هستند، اما به میهمانان اجازه نمی دهیم تا در مسائل فرهنگی و جمعیتی پای خود را از گلیم خود فراتر بگذارند.»

قاضی پور در این سخنرانی مستقیما نامی از شهریاری نبرده است اما با توجه به همراهی شهریاری با تحرکات جهت دار برخی افراد و جریانات در غرب آذربایجان، بنظر می رسد روی سخن وی با این استاندار غیربومی می باشد.

۱۵ دیدگاه‌ها

 1. یاشا نادر بئی، استاندار بومی باید انتخاب بشه نه یک استاندار غیربومی مهمان

  52
  9
  • اورمیه قلب آذربایجان است

   یاشاسین حاج نادر قاضی پور
   استاندار باید بومی باشد و درد جوانان آذربایجان را بداند

   18
   5
   • ببینید شما تورکها با انتخاب امثال قاضی پور فقط دارید خوی نژادپرستی،فاشیسم و …. خودتان را به جامعه ایرانی نشان میدهید(چه در مجلس و سایر نهادها) که همه این موارد طبق قوانین بین الملی جرم محسوب میشونند در واقع خودتان را مضحکه تمام ایران کردید و خبر ندارید که ترکهای پایتخت نشین از دست شما دارند چه ها میکشند. از طرف دیگر خدا خدایی بزرگ است میدونید چرا؟ بزار براتون روشن کنم که در دوران حکمروایی حکومتهای فاشیست تورک(صفویه،افشار و …) بر ایران با مهاجرتها و تبعیدهای اجباری کردها به سایر شهرهای ایران بافت جمعیتی شهرهای کردنشین(اورمیه ، ماکو خوی سلماس چالدران و …) رو با جایگزینی تورکها به هم زدند الانم با کمال پررویی کردها را میهمان خطاب میکنند، ولی خدا خدای بزرگیست که بزرگ مردی کرد از دیار غربت خراسان را به سمت استاندار استان اورمیه رساند تا درس عبرتی برای تمام شما تورکها باشد که باید منتظر روزهای بهتر برای ملت کرد در شهر اورمیه و استان باشید، ثانیا دوران فاشیسم و نژادپرستی دگر به سر امده چه بهتر با پس زدن امثال قاضی پورها به رشد و شکوفایی و زندگی مسالمت امیز اقوام و مذاهب در استان رای بدهیم

    5
    17
    • آیدین زنگان تورکو

     شماها دل خوش به یه استاندار تحمیلی باشین!
     این استاندار تحمیلی هم مثل سایر تروریستهای میهمان علف هرزی بیش نیست و مردم تورک ریشه دار این منطقه هستن که ریشه در خاک دارن و باقی میمونن. شما بهتره که از جریان کرکوک و فرار دسته جمعی تروریستها از شهر تورک نشین کرکوک درس بگیرین
     شماها حتی با همین استاندار تحمیلی جرات نکردین در قلب آزربایجان یعنی اورمیه تجمعات طرفداری از تروریستهای عفرین برگزار کنین
     ولی در تهران تورکهای شجاع طرفدار تراختور هر سال میان ازادی و یاشاسین آزربایجان سر میدن.
     با تورک هر که درافتاد ور افتاد.

     14
     3
    • شما سنتان نمی رسد هر رو ستایی یا شهری را در آذربایجان غربی بخواهید از نظر تاریخ سکونت و نوسان رشد جمعیت بررسی کنید. متوجه خواهید شد که کردها بعدا به آذربایجان رانده شده اند. آن هم به دلیل سیاست های پشت پرده ای که حاکمان هر دوره از تاریخ ایران داشته اند .به این کار کثبف پرداخته اند.

     6
     2
    • بهروز قوشاچایلی

     بنده شخصا به جنابعالی رای خواهم داد.خخخخخخخخ ای تاریخ دان

     2
     1
 2. خیلی جالبه در کشور خودت مهمان خطاب بشی …سطح فرهنگ از اینجا مشخص میشه …انوقت چطور از اروپا و امریکا میخواهیم با مهاجرها درست برخورد کنند در حالیکه در ایران مسولیین کشور را مهمان میخوانند….تبعیض و نژادپرستی در ارومیه بیداد میکند

  9
  26
  • آیدین زنگان تورکو

   تو که اینقدر سعی داری خودت رو روشنفکر نشون بدی
   خبر داری همین اقوام غیر فارس یعنی تورک و کرد و بلوچ و…. از کوچکترین حقوق انسانی خود برخوردار نیستن و حتی حق تحصیل به زبان مادری ندارن و بودجه ای که به اینا نمیدن هیچ کل معادن و سرمایه هاشون را تاراج میبرن به شهرهای کویری نشین فارس؟؟
   خبر داری در مجلس بیش از ۱۰۰ نماینده عضو فراکسیون مناطق تورک نشین هستن که اگه نسبت بگیری میشه حداقل یک سوم ولی هیئت رئیسه قبول نمیکنه و در رسانه های به اصطلاح ملی و رسمی و…. به این حداقل یک سوم جمعیت کشور هر روز توهین میکنن؟ طرز تفکر تو مثل اون صادق زیبا کلام فاشیستی میمونه که گفته در مناطق اورمیه باید زبان کردی تحصیل بشه؟
   آخه این ابله نمیدونه بیش از ۸۰ درصد اورمیه تورکه؟؟ و اگه قرار باشه زبان بومی تحصیل بشه باید تورکی باشه؟؟ درست مثل اینکه یکی بره رشت بجای اینکه بگه باید گیلکی تدریس بشه بگه باید تورکی تدریس بشه!!
   تو و امثال تو تا کی میخواین خودتون رو به خواب زدین؟
   دیگه گذشت اون دوران الان اکثر تورکهای ایران بیدار شدن و این ژست های روشنفکری را قبول نمیکنن.

   14
   3
 3. قاضی پور پاشا ، چرا شعار میدهی ؟ میهمان کجابود ؟ این دشمنان تاریخی ملت تورک نا بطن اورمو نفوذ کرده و در استانداری و فرمانداری و … هم عضویت دارند
  ملک و زمین خریده و خود را جزیی از آزربایجان میدانند
  حتی من افرادی را دیدم تحت عنوان تاجر و دانشجو و کارمند از فارسبستان مثل کرمان و اصفهان و تهران به ازربایجان نفوذ کردند
  این افراد باید شناسایی و اخراج گردند تا دیر نشده

  24
  5
 4. ممنون از اقای قاضی پور و رسانه ی یول پرس

  19
  4
 5. آقای قاضی پور یادت باشه هیچ ایرانی در ایران مهمان نیست

  7
  20
 6. از قاضی پور باید حمایت گردد

  18
  4
 7. قابل توجه علی و بقیه معلوم الحالان برای تفهیم، استانداری که از شرقی ترین استان میاد و با درد و فرهنگ مردم و جوانان استان بیگانه است و بعد چهار سال دیگه قراره برگرده ، مهمان ناخوانده ای بیش نیست.

  12
  4

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *