خانه / آخرین اخبار / ثبت جهانی جنگل های منطقه قره‌داغ اردیبهشت ماه سال ۹۷

ثبت جهانی جنگل های منطقه قره‌داغ اردیبهشت ماه سال ۹۷

نماینده مردم کلیبر، خداآفرین و هوراند در مجلس گفت: جنگل های منطقه قره‌داغ طبق گزارش های دریافتی از سازمان یونسکو، اردیبهشت ماه سال ۹۷ ثبت جهانی می‌شود.

به گزارش یول‌پرس؛ قلی الله قلی زاده نماینده مردم کلیبر، خداآفرین و هوراند در مجلس با اشاره به اینکه شهرستان کلیبر یکی از محورهای گردشگری تبریز ۲۰۱۸ است، گفت: آنطور که می‌بایست زیرساخت های گردشگری در شهرستان کلیبر ایجاد می شد متاسفانه توجه آنچنانی نکرده اند و علاوه بر بی توجهی مسئولان، حتی سرمایه گذاران بخش خصوصی نیز به ایجاد زیرساخت های گردشگری در این شهرستان استقبال قابل توجهی نداشته‌اند.

قلی زاده اضافه کرد: جنگل های منطقه قره‌داغ طبق گزارش های دریافتی از سازمان یونسکو، اردیبهشت ماه سال ۹۷ ثبت جهانی می‌شود و با ثبت جهانی شدن جنگل های قره‌داغ این مناطق بکر و گردشگری در سایت جهانی گردشگری قرار می گیرد و همین امر سبب می‌شود تا علاوه بر گردشگران داخلی حتی گردشگران خارجی نیز به منطقه قره‌داغ سفر خواهند کرد.

نماینده مردم کلیبر، خداآفرین و هوراند در مجلس، ثبت جهانی جنگل های منطقه قره‌داغ را زمینه رونق گردشگری و اقتصادی منطقه قره‌داغ عنوان کرد و گفت: لازم است تا مسئولان دولتی از هم اکنون برای ایجاد زیرساخت های گردشگری در منطقه قره‌داغ تلاش کنند.

وی ادامه داد: سرمایه گذاری که پل معلق مشکین شهر را احداث کرده برای ایجاد تله کابین در شهرستان کلیبر نیز اعلام آمادگی کرده است و حال مراحل نهایی را انجام می دهد تا این پروژه گردشگری را در سریع ترین زمان ممکن آغاز کند و این در حالی است که تله کابین یکی از طرح های این سرمایه گذار بوده و هتل و سایر امکانات دیگر از اهداف سرمایه گذار بخش خصوصی است.

قلی زاده از علاقه مندی تعدادی از سرمایه گذاران بخش خصوصی جهت سرمایه گذاری و ایجاد زیرساخت های گردشگری در شهرستان کلیبر خبر داد، افزود: این سرمایه گذاران هم اینک تمامی مراحل را پشت سر گذاشته اند و اکنون در حال دریافت تسهیلات از بانک ها هستند و با اتمام طرح ها و پروژه‌های سرمایه گذاران شاهد تحول و توسعه در حوزه گردشگری کلیبر خواهیم بود.

نماینده مردم کلیبر، خداآفرین و هوراند در مجلس تأکید کرد: ضمن اینکه توسعه را در شهرستان کلیبر و خداآفرین و هوراند به صورت عملی دنبال می کنیم و سعی داریم تا مردم این شهرستان ها توسعه را به وضوح لمس کنند در کنار آن همت و تلاش داریم تا میزبان خوبی از گردشگران و مسافران باشیم.

وی در ادامه سخنان خود به سکونت ۹۵ درصد جمعیت شهرستان های کلیبر، خداآفرین و هوراند در مناطق روستایی و عشایری اشاره کرد و گفت: تنها ۵ درصد از جمعیت حوزه انتخابیه در شهرها سکونت دارند به همین خطر ایجاد زیرساخت های همچون راه ارتباطی در روستاها بایستی بیشتر مورد توجه قرار گیرد و راه های روستایی که اکنون داریم در اوایل انقلاب به دست جهادگران احداث شده است.

قلی زاده بابیان اینکه برخی ار راه های روستایی شهرستان کلیبر در سال ۹۷ آسفالت ریزی می‌شود، تصریح کرد: طی هماهنگی هایی که بین دستگاه ها و وزارتخانه راه و شهرسازی انجام‌یافته آسفالت ریزی راه های روستایی تامین اعتبار و به تصویب رسیده و حال که شرایط آب و هوایی اجازه آسفالت ریزی را نمی دهد عملاً در سال آینه شاهد تحقق آن خواهیم بود.

نماینده مردم کلیبر، خداآفرین و هوراند در مجلس از مساعدت چند صد میلیون تومانی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به بیمارستان کلیبر خبر داد، یادآور شد: همچنین شبکه بهداشت و درمان شهرستان خداآفرین که بدهی داشت وزیر بهداشت برای حل مشکلات مالی این شهرستان نیز مساعدت کردند و علاوه بر این ها چندین دستگاه آمبولانس نیز به مراکز درمانی کلیبر و خداآفرین اختصاص یافته است.

یک دیدگاه

  1. سلام
    اینو هم مینوشتید که با اسم جعلیش ثبت میشه یا با اسم واقعیش که قره داغ است؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *