خانه / آخرین اخبار / احتمال پیروزی تیراختور برابر الاهلی چقدر است؟

احتمال پیروزی تیراختور برابر الاهلی چقدر است؟

تیراختور به همراه سرمربی جدید خود با انرژی تمام آماده می‌شود تا اولین و سخت ترین بازی آسیایی خود در گروه اول را، روز دوشنبه برگزار کند.

یول‌پرس: لیگ قهرمانان آسیا از دوشنبه برای نمایندگان ایران در حالی آغاز می‌شود که تیراختور در سخت ترین گروه‌ آن قراردارد. تیراختور در گروه اول این مسابقات با تیم‌های الاهلی عربستان، الغرافه قطر و الجزیزه امارات همگروه بوده و اولین دیدار در روز دوشنبه ۲۳ بهمن از ساعت ۱۹ به وقت تهران در عمان برگزار خواهد شد.

تیراختور پس از شرایط سخت، با کمک ساغلام ۷ امتیاز از سه بازی آخر خود را گرفته و با روحیه قوی در مسابقات حضور خواهدداشت، از طرفی دیگر الاهلی رتبه دوم لیگ عربستان را داشته و از روحیه بهتری نسبت به تیراختور برخوردار است.

تیراختور روز گذشته با حضور مردم و مسئولین استانداری به سمت عمان بدرقه شدند که این خود اعتماد به نفس بزرگی برای بازیکنان است، همچنین ساغلام در مصاحبه خود در هواپیما اعلام کرد بازیکنان ما آماده بوده و امیدواریم بازی جنگده بر اساس لیاقت و توانایی هایشان نشان بدهند، که این جمله خود نشان از روحیه و آمادگی بالای بازیکنان دارد. البته اگر بازی تیراختور در تبریز برگزار میشد، بازیکنان حامی اصلی خود یعنی هواداران را در کنار خود داشتند.

یکی از نکات مثبت این بازی انتخاب یک تیم داوری از ژاپن به‌عنوان قاضیان بازی تیراختور – الاهلی عربستان از جانب کنفدراسیون فوتبال آسیا بوده که در این صورت اطمینان به قضاوت عادلانه بیشتر است زیرا درصد تصمیمات از روی تعصبات قومی و … بسیار پایین است.

تیم تیراختور ۲۷ نفر را برای بازی‌های آسیایی معرفی کرده که گروسیان، محمدیان، طاهران، کیانی، پهلوان، حاتمی، ایرانپوریان، ابراهیمی، مهدی زاده، مهدی پور، مطهری، اسماعیلی فر، آقاسی، نادری، مسلمی پور، شربتی، آزادی، جانملکی، کرپیچ، شیمه و آلمیدا نفراتی هستند که ساغلام برای این دیدار انتخاب کرده است و این ۲۱ نفر کاروان تیم را در این سفر همراهی می‌کنند. همچنین برخى از بازیکنان تیراختور به دلیل مصدومیت و برخى به صلاحدید کادر فنى در این سفر حضور ندارند.

باشگاه الاهلی اسامی ۲۹ بازیکن خود را جهت بازی‌های مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا اعلام کرد. این فهرست شامل ۲۹ بازیکن است که عمر السومه، مهاجم سوریه‌ای الاهلی در آن حضور ندارد. بهترین گلزن تیم الاهلی به دلیل مصدومیت از فهرست آسیایی کنار گذاشته شد و طبق اعلام نایب‌رئیس این باشگاه در صورت صعود الاهلی از مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا به فهرست تیمش بازخواهد گشت. همچنین باشگاه الاهلی عربستان اعلام کرد که معتز هوساوی، مدافع تنومندش را به خاطر محرومیت در اولین بازیش در لیگ قهرمانان آسیا مقابل تیراختور در ترکیب ندارد؛ هوساوی در آخرین بازی خود برای الاهلی در فصل گذشته لیگ قهرمانان آسیا مقابل پرسپولیس از زمین بازی اخراج شده بود و در نتیجه او نمی‌تواند در بازی با تیراختور تیمش را همراهی کند.

تیراختور و الاهلی  ۲ بار سابقه بازی مقابل هم دارند که در تبریز ‌بازی با تساوی ۲ بر ۲ خاتمه یافته بود، اما در بازی برگشت تیراختور با ۲ گل مغلوب تیم الاهلی شده بود. حال با توجه به شرایط فعلی و سابقه بازی‌ها امید چندانی به پیروزی نیست ولی مصدومیت بازیکنان الاهلی و انرژی فراوان بازیکنان تیراختور امیدها را برای پیروزی بیشترمی‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *