خانه / آخرین اخبار / بودجه نجومی آمریکا برای کردهای سوریه

بودجه نجومی آمریکا برای کردهای سوریه

وزارت دفاع آمریکا از آغاز آموزش گروه های جدیدی از تروریست های پ.ک.ک/ پ.ی.د در شمال سوریه و بازسازی مجدد نیروهای مبارزه با تروریسم تحت حمایت خود در این کشور خبر داد.

به گزارش یول‌پرس، دفتر بازرسی کل وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) در گزارشی از آغاز به آموزش گروه هایی از تروریست های مورد حمایت آمریکا، پ.ک.ک/ پ.ی.د موسوم به «نیروهای دموکراتیک سوریه» تحت عنوان “نیروی امنیتی داخلی”، “نیروی امنیتی مرزی” و “نیروی متخصص انفجاری” در سوریه خبر داده و اعلام کرده است که نیروهای مبارزه با تروریسم را نیز در سوریه بازسازی می کند.

براساس این گزارش شمار نیروهای نظامی آمریکایی در سوریه در فاصله اکتبر- دسامبر سال گذشته به چهار برابر افزایش یافته و به حدود ۲ هزار نفر رسیده است. شمار افراد آموزش‌دیده توسط ارتش آمریکا در سوریه نیز حدود ۱۲ هزار و ۵۰۰ تن اعلام شده که بیش از ۱۱ هزار از آنان را «نیروهای دموکراتیک سوریه» (تروریست های پ.ک.ک/ پ.ی.د) تشکیل می دهند.

در گزارش مذکور همچنین با اشاره به تجهیز این تروریست ها توسط ارتش آمریکا اظهار شده است که ایالات متحده به منظور اطمینان از استفاده درست از این تجهیزات به ویژه از طرف ی.پ.گ، آنها را تحت نظر دارد.

بنا بر این گزارش بیش از سه هزار تروریست پ.ک.گ/پ.ی.د موسوم به «ن.د.س» تحت عنوان به اصطلاح نیروهای امنیت داخلی رقه آموزش دیده اند.

در این گزارش با اشاره به اینکه به این نیروها جهت تامین امنیت مناطق آزاد شده از داعش آموزش داده شده، آمده است: آموزش “نیروی امنیتی داخلی”، “نیروی امنیتی مرزی” ، “نیروی متخصص انفجار” «ن.د.س» آغاز شده و برنامه هایی جدید برای بازسازی مجدد نیروهای مبارزه با تروریسم وجود دارد.

– آیا ایالات متحده در فکر ایجاد ارتش برای پ.ک.ک است؟

پیشتر خبرگزاری آناتولی طرح آمریکا برای ایجاد یک نیروی نظامی ۳۰ هزار نفری از تروریست های پ.ک.ک/پ.ی.د تحت عنوان “نیروی امنیت مرزی” و “ارتش شمال سوریه” را به دنیا مخابره کرد.

اندکی پس از آن رایان دیلون، سخن‌گوی ائتلاف ضد داعش به رهبری آمریک در گفتگو با خبرگزاری آناتولی تاکید کرد که تاکنون ۴۳۰ تن از این “نیروهای مرزی” آموزش دیده اند و اظهار داشت که شمار این نیروها به ۳۰ هزار تن افزایش خواهد یافت.

به گفته وی تروریست های پ.ک.ک/ پ.ی.د موسوم به «ن.د.س» در راس این نیروها خواهند بود.

پنتاگون نیز به دلیل آنکه این موضوع منجر به بحران میان ترکیه و ایالات متحده می شد، اعلام کرده بود که این نیروها “نیروی ثبات و امنیت داخلی” خواهند بود.

اما وزارت دفاع آمریکا «پنتاگون» در بودجه سال ۲۰۱۹ خود، مبلغ ۳۰۰ میلیون دلار برای گروه تروریستی پ.ک.ک/پ.ی.د و همچنین ۲۵۰ میلیون دلار به نیروی محافظ مرزی طلب کرده است که این موضوع نشان می دهد آمریکا صرفا در حال بازی با اسامی است و طرح و هدف اصلی آن همان تشکیل نیروی نظامی سی هزار نفره در شمال سوریه است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *