خانه / آخرین اخبار / تیراختور قربانیِ نبودِ دیپلماسی ورزشی

تیراختور قربانیِ نبودِ دیپلماسی ورزشی

باخت تیراختور مقابل الاهلی، نشان از این دارد که دیپلماسی ورزشی کشورمان برای دستیابی به حقوق خود، راه دشورای دارد.

به گزارش یول‌پرس، قبل از بازی تیراختور مقابل الاهلی، برای چندمین بار طی یک ماه گذشته، مدیران باشگاه تیراختور از عملکرد کمیته اجرایی لیگ قهرمانان و همچنین AFC انتقاد و اعتراض رسمی کرده و به دنبال رسیدن به این جواب هستند که چرا آنها بسادگی، خواسته سیاسی عربستان را پذیرفته‌اند و زیر بار انجام بازی در کشور ثالث رفتند.

اعتراض تیراختوری‌ها هم یک روز قبل از مسابقه و هم در زمان برگزاری جلسه هماهنگی پیش از بازی به دیوید آدام، ناظر استرالیایی این دیدار تحویل داده شد تا به دست AFC و مسئولان تصمیم گیرنده‌اش برسد.

اما آیا اعتراض یک تیم کارگشا خواهد بود؟ مسلما خیر؛ چرا که این موضوع باید از طریق نهادهای ورزشی – سیاسی مانند فدراسیون حل و فصل شود.

باید پذیرفت که فدراسیون در موضوع میزبانی بازی‌های آسیایی ضعیف عمل کرده و این باعث تحمیل محل بازی‌ها به ایران شده است.

پیش‌تر گرچه مدیران فدراسیون از پیگیری موضوع میزبانی‌ها در ایران سخن گفته بودند اما متاسفانه به جهت ضعف عملگرد و البته لابی‌گری عربستان، نتیجه ای در بر نداشت.

در هفته اول بازی‌های آسیایی، تیراختور اولین قربانی ضعف دیپلماسی ورزشی کشورمان بود؛ این تیم با بازی زیبای خود از لحاظ کیفیت بازی، حق مسلم برد بازی را داشت اما این بازی را در نبود هوادرانش باخت.

در این بازی گرچه تیراختور به عنوان میزبان حضور داشت اما تماشاگران حاضر در استادیوم همگی هواداران الاهلی بودند که یکپارچه تیم خود را تشویق کردند.

براساس برنامه اعلام شده از سوی فدراسیون فوتبال «جیانی اینفانتینو» رئیس ایتالیایی فیفا نهم اسفند ماه آتی به ایران سفر خواهد کرد و این بهترین زمان خواهد بود تا فدراسیون فوتبال این موضوع و شکایت از AFC داشته باشد.

۴ دیدگاه‌ها

 1. وقتی عربستان حاضر به بازی در ایران نیست به فدراسیون چه ربطی دارد ؟
  مگر فدارسیون مسئول سیاست گذاری روابط خارجی است ؟!

  6
  5
  • تورک قارداشلار هئچ واخت بونو (کامنت یازانین) آدام یئرینه قوْیمایین…داغ کئچی‌سیدی?

  • بهروز قوشاچایلی

   آقای رستمی وطن فروش بایدبه استحضاربرسانم عربستان صرفا به خاطر تماشاگران حاضربه بازی درایران نیست واین یعنی یک بر هیچ به نفع عربستان…طرف مقابل زمانی میتونه ازبازی درزمین مقابل خودداری کنه که جان بازیکنانش درخطرباشه به لحاظ عدم وجودامنیت ..ولی هیچ کدام ازاین موارد بر ایران صدق نمیکند.امنیت بازیکنانش کاملا تامین میشه ودیگه جایی برای دبه کردن ندارند واین ازضعف فدراسیون است که تن به خواسته عربستان داده.

 2. تورک قارداشلار هئچ واخت بونو (کامنت یازانی) آدام یئرینه قوْیمایین…داغ کئچی‌سیدی?

  2
  1

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *