خانه / آخرین اخبار / تیراختور نیازمند تغییرات کلی

تیراختور نیازمند تغییرات کلی

سرخ پوشان آذربایجان، بازی خانگی خود در برابر پیکان 9 نفره را با انجام بازی ضعیف و در کمال ناباوری به حریف واگذار کردند.

یول‌پرس: تیراختوری‌ها امروز در حالی به مصاف پیکان رفتند که ۴ بازیکن کلیدی را در ترکیب اصلی خود نداشتند، محمد ایرانپوریان و محمدرضا مهدی زاده به دلیل سه اخطاره بودن و امید عالیشاه و فاخر تهامی به دلیل مصدومیت در این بازی حضور نداشتند، البته حضور امید عالیشاه به عنوان میهمان تلوزیونی در برنامه گزارش دربی تهران نیز حاشیه های فراوانی را به دنبال داشت زیرا در حالی که تیراختور یک بازی حساس را برگزار می‌کند، رفتن بازیکن بدون اجازه باشگاه تمرد تلقی شده و نیازمند پیگیری جدی است.

تیراختور با ۵۵۰۰ تماشاگر بازی در حالی آغاز کرد که شباهتی به میزبان نداشت، پیکان از همان ثانیه‌های آغازین بازی کار خود را پر قدرت و تهاجمی آغاز کرد به طوری که بیشتر بازی در زمین تیراختور جریان داشت و نهایتا در دقیقه ۱۶ پیکان تک گل بازی را به ثمر رسانده و نحوه بازی خود را تغییر داد.

پس از گل پیکان، این تیم با تمام نفرات خود از تک گلشان مقابل تیراختور دفاع کرده و بازیکنان این تیم در اکثر اوقات در زمین خودی حضور داشتند. در نیمه دوم بازی نیز چندین مرتبه فشار از سوی تیراختور بر پیکان وارد شد اما اکثر پاس ها و ضربه حساب نشده بوده و موقعیت‌های خوب گلزنی به سادگی از دست رفت. در نهایت با وجود ۹ نفره شدن پیکان، تیراختوری ها کاری از پیش نبرده و بازی با باخت تیراختور به پایان رسید.

در این بازی متاسفانه با وجود دعوت ساغلام، پرشورها شور و حال قبلی خود را نداشته و استقبال چندانی از این بازی صورت نگرفت. البته حضار هنگام به ثمر رسیدن گل اول با شعار عیبی یوخ و تشویق های فراوان سنگ تمام گذاشتند اما حضورشان آنگونه که باید نبود. از طرفی دیگر ضعف خط دفاعی تیم به حدی بود که تیراختوری ها با شعار “احسان گل ایستیریخ” از هافبک خود احسان پهلوان تقاضای گلزنی در این بازی را داشتند.

شاید بتوان یکی از دلایل شکست تیراختور در این بازی را محرومیت برخی بازیکنان اصلی دانست ولی از بازیکنان حاضر نیز بازی هدفمندی را شاهد نبودیم، پاس ها بی هدف و نبود روحیه جنگندگی چاشنی کار بازیکنان بود. با وجود اینکه تیراختور سعی بر پیشبرد بازی با سه مهاجم داشت اما به دلیل حمله‌ها حساب نشده، بی‌هدف و عدم استفاده از موقعیت‌ها باعث شد این تیم راه به جایی نبرد.

در این شرایط تیراختور نیازمند تغییرات اساسی در دفاع و خط حمله است بطوریکه در صورت جدیت کار نقطه حمله در این بازی، تیراختور به راحتی می‌توانست از ۹ نفره بودن پیکان استفاده کرده و نتیجه بازی را تغییر دهد.

ساغلام نیز پس از بازی با اشاره به فقدان مهاجم تمام کننده و نبودن بازیکن جایگزین برای فوروارد گفت: “تیراختور در پست فوروارد مشکل داشته و بازیکن جایگزین نیز وجود ندارد. برخی بازیکنان نیز در پست مورد نظر بازی نکرده و مجبوریم از آنها استفاده کنیم. تیراختور در دو پنجره نقل و انتقالات محروم بوده و نتوانسته بازیکن بگیرد که همین عامل سبب افت تیراختور در لیگ برتر و آسیا شده است که در حال حاضر باید مدیریت کرده و چاره ای برای این اوضاع پیدا کنیم. در نهایت مسابقه ای بود که آرزو داریم دیگر تکرار نشود. صادقانه اگر بخواهم بگویم بعد از ۸ امتیاز در ۴ مسابقه، بازیکنان ما بازی را شل می کنند و احتمالا فکر کردند حریف دروازه را باز می کنند.”

در بازی های اخیر، با توجه به آمارها در صورت حمله قوی، نتایج تمام بازی ها میتوانست به نفع سرخ پوشان آذربایجان تمام شوند که این خود زنگ خطر بزرگی برای سرخ پوشان آذربایجان بوده و مربیان این تیم را وادار می‌کند به تغییرات اساسی در نحوه بازی و پست‌های برخی بازیکنان بیاندیشند.

تیراختور پس فردا راهی دوبی میشود تا در برابر الجزیره امارات بازی کند. با توجه به شکست امروز و دست کم گرفتن حریف، تیراختوری ها باید با رفع ایرادات فنی خود، با قدرت کامل بازی خوبی را در برابر الجزیره به نمایش بگذارند.

۳ دیدگاه‌ها

 1. باز بهانه باز تفسیر و توجیه …. جناب سرمربی هربازی میبازه میگه امیدوارم تکرار نشود اما بعدش باز میبازه. دو تا دبه رو کی آورده؟ مگه با نظر سرمربی جذب نشدن؟ بازیکن با کیفیت میاوردی. به تیم ۹ نفره باختن هنر میخواد.مسئولیت فنی این شکست ها مستقیما با سرمربی هست.

  11
  9
 2. تراختور بازیکن درجه یک در حد این تیم میخواد. تراختور شان اش این نیست آقای اجورلو نمیتونی مدیریت کنی استعفا بده

  12
  1
 3. بیر الله بندسی

  عامل باخت های تراختور کسی نیست جز مهدی پور نیست . به بازی اگر با دقت نگاه کنید وقتی تیم در فاز حمله هست یا امکان خلق یک موقعیت خطرناک است مهدی پور با یه پاس به عقب اون هم اغلب به آخرین نفر بعد دروازه بان به قول ما ترکها تیمی آخسادیر.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *