عناوین مطالب:
خانه / آخرین اخبار / انفجار مواد محترقه، پسربچه ۱۲ ساله خدابنده ای را راهی بیمارستان کرد

انفجار مواد محترقه، پسربچه ۱۲ ساله خدابنده ای را راهی بیمارستان کرد

مسئول روابط عمومی مرکز مدیریت حوادث و فوریتهای پزشکی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان زنجان گفت: پسربچه 12 ساله خدابنده ای بر اثر بازی و انفجار مواد محترقه، روانه بیمارستان شد.

به گزارش یول‌پرس، جواد مرادی افزود: این نخستین حادثه ناشی از بازی با مواد محترقه بود که در این استان اتفاق افتاد و باعث شد تا این پسربچه از ناحیه دست راست دچار آسیب و سوختگی شود.

وی اظهار کرد: مصدوم از اهالی روستا ‘دهشیر’ شهرستان خدابنده از توابع استان زنجان است که پنجشنبه /۱۰اسفند جاری/ به خاطر بازی با مواد محترقه دست ساز، دچار این حادثه شد.

مرادی یادآور شد: این پسربچه ۱۲ساله پس از اقدامات درمانی پیش بیمارستانی توسط عوامل اورژانس ‘دوتپه’ به منظور ادامه درمان به بیمارستان امیرالمومنین خدابنده انتقال یافت.

سال ۹۵ تعداد ۱۱۱ نفر ‘۸۵ مرد و ۲۶ زن’ بر اثر انفجار مواد محترقه مصدوم شدند که ۹۱ نفر از این مصدومان به صورت سرپایی درمان در محل شدند و ۲۰ نفر نیز به بیمارستان انتقال یافته و به منظور مداوا و درمان بستری شدند و بیشترین ناحیه آسیب دیده نیز مربوط به چشم، صورت و دست بود.

۷۱ نفر از مصدومان در شهرستان زنجان، ۱۸ نفر در شهرستان ابهر، ۱۲ نفر در شهرستان خرمدره، ۶ نفر در شهرستان طارم، سه نفر در شهرستان ایجرود و یک نفر نیز در شهرستان خدابنده، دچار حادثه شده بودند.

در سال ۹۴ نیز تعداد ۱۰۳ نفر در سطح استان زنجان بر اثر حوادث چهارشنبه آخر سال از نواحی مختلف بدن مصدوم شده بودند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *