خانه / آخرین اخبار / اصلاحیه‌ای که به دختران اجازه می‌دهد بدون اذن پدر ازدواج کنند

اصلاحیه‌ای که به دختران اجازه می‌دهد بدون اذن پدر ازدواج کنند

سیده حمیده زرآبادی عضو فراکسیون زنان مجلس گفت: اصلاح ماده ۱۰۴۳ و ۱۰۴۴ قانون مدنی در خصوص اذن پدر برای ازدواج تقدیم مجلس شد.یکسال طول می کشید تا دادگاه برای ازدواج تعیین تکلیف کند که زمانی طولانی بود . در صورت تصویب مجلس ؛مدت زمان رسیدگی دادگاه کاهش خواهد یافت.

به گزارش یول‌پرس، زرآبادی گفت: دخترانی که کارشناسی ارشد و پنج سال سابقه کار با بیمه دارند می توانند بدون اجازه پدر و مجوز دادگاه ازدواج کنند.

سیده حمیده زرآبادی عضو فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی گفت: اصلاح ماده ۱۰۴۳ و ۱۰۴۴ قانون مدنی در خصوص اذن پدر برای ازدواج تقدیم مجلس شد.

وی گفت: طبق تبصره ای که اضافه شده است دیگر نه حکم دادگاه و نه اذن پدر برای کسانی که شرایط زیر را دارا هستند برای ازدواج نیاز است :

۱:سن ۲۸ سال به شرط احزاز رشد از سوی مرجع قضایی

۲:دارای حداقل مدرک کارشناسی ارشد

۳:دارای ۵ سال سابقه کار و بیمه بازنشستگی

عضو فراکسیون زنان با بیان اینکه این طرح یک فوریتی است و دوشنبه این هفته تقدیم هیئت رییسه مجلس شد گفت : افرادی که شرایط بالا را نداشته و نیاز به حکم دادگاه دارند ظرف مدت ۱ ماه تعیین تکلیف می شوند.

زرابادی با اشاره به طولانی بودن روند دادگاه برای تعیین تکلیف ازدواج افزود: یکسال طول می کشید تا دادگاه تعیین تکلیف کند که زمانی طولانی بود . در صورت تصویب مجلس ؛مدت زمان رسیدگی دادگاه کاهش خواهد یافت.

 

۲ دیدگاه‌ها

  1. خوبه-ولی مورد دوم مدرک کارشناسی ارشد چه صیغه ایه؟؟

  2. دختری که در سن ۲۸ سالگی ۵ سال بیمه و مدرک کارشناسی ارشد داشته باشد، یعنی حداقل در سن ۲۳ سالگی و با مدرک لیسانس استخدام شده است! چنین چیزی در ایران که بیکاری بیداد می کند و بدتر از آن نرخ مشارکت اقتصادی زنان نزدیک به ۱۷ درصد (۱۰ درصد پایین تر از افغانستان و پایین ترین نرخ مشارکت اقتصادی زنان در تمام خاورمیانه) است، غیرممکن است. چنین قانونی فقط به درد قیافه گرفتن های اصلاح طلبان حکومتی می خورد که می خواهند در آینده از آن بهره برداری انتخاباتی کنند، وگرنه چنین موجود تخیلی ای اصلاً وجود ندارد که بخواهد ازدواج هم بکند!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *