خانه / آخرین اخبار / گرفتن تعهدنامه برای روزه نگرفتن تورک‌های چین

گرفتن تعهدنامه برای روزه نگرفتن تورک‌های چین

 مقامات ایالت «سین کیانگ» در شمال غربی چین دانشجویان مسلمان تورک اویغور و والدین آنها را وادار کرده‌اند تا تعهدنامه‌هایی را برای خودداری از روزه گرفتن در ماه مبارک رمضان امضا کنند.

به گزارش یول‌پرس، این اقدام با هدف تضعیف بیشتر سنت های مذهبی گروه قومی مسلمانان اویغور در «سین کیانگ» انجام شده است.

مقامات چینی همچنین دستور داده‌اند تا همه رستوران ها در ماه مبارک رمضان باز باشد و دسترسی به مساجد در این ماه محدود شود.

علاوه بر این همه کارمندان و بازنشستگان دولت مجبور شده‌اند تعهدنامه‌هایی را امضا کنند که نشان دهد آنها در طول ماه مبارک رمضان نه روزه می گیرند و نه نماز می‌خوانند.

این اقدامات نشان دهنده ورود بی سابقه مقامات چین در زندگی خصوصی تورک‌های مسلمان اویغور است تا به هدف خود که همان ریشه کردن همه نمادهای مذهبی است،برسند.

یکی از دانش آموزان اویغور در این باره می گوید:چون دانش آموز هستیم نمی توانیم روزه بگیریم و والدین ما هم حق ندارند روزه بگیرند چون اجازه ندارند در حضور کودکان خود شعائر مذهبی را به جای بیاورند.

این در حالی است که در آستانه ماه مبارک رمضان،کنگره جهانی مسلمانان اویغور بیانیه ای را منتشر کرده و از دولت چین درخواست کرده بود تا حق آزادی مذهبی را برای اویغورها تضمین کند و به آنها اجازه دهد تا در ماه رمضان بدون هیچ محدودیتی روزه داری کنند.

«دلکان عیسی»،رئیس کنگره جهانی مسلمانان اویغور در این باره گفت: هر سال ماه رمضان به دلیل افزایش محدودیت ها تبدیل به ماه ترس و اضطراب برای مسلمانان اویغور می‌شود.

یک دیدگاه

  1. واقعا جای تاسفه اینهارو حتی اخبار صدا و سیما نمیگه

    7
    3

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *