خانه / آخرین اخبار / سیل خسارت جانی و مالی در خداآفرین برجا گذاشت

سیل خسارت جانی و مالی در خداآفرین برجا گذاشت

مدیرکل مدیریت بحران استان آذربایجان شرقی گفت: به دلیل شدت بارش و جاری شدن سیل در شهرستان خداآفرین ضمن تخریب 20 راه روستایی و خسارت به منازل مسکونی و کشاورزی، موجب مرگ یک نفر و مصدومیت دو نفر از روستاییان شد.

به گزارش یول‌پرس، خلیل ساعی افزود: بدنبال بارش شدید تگرگ در شامگاه دیروز که حدود ۲۰ دقیقه متوالی تداوم یافت، خسارت زیادی را در روستاهای شهرستان خداآفرین برجا گذاشت.

وی ادامه داد: شدت بارش در روستای علیوردی اوشاغی نیز موجب تخریب یک منزل مسکونی و فوت یک نفر شد.

ساعی اظهار داشت: کارشناسان برای برآورد و ارزیابی خسارت به محل اعزام شده‌اند و شورای هماهنگی مدیریت بحران شهرستان تشکیل شده است.

وی همچنین از مصدومیت دو نفر دیگر در روستاهای بسطاملو و حسین ببگلو خبر داد و گفت: عوامل اورژانس مصدومان این حادثه را به بیمارستان منتقل کردند.

فرماندار شهرستان خداآفرین نیز در این باره افزود: حدود ساعت ۲۲ شب گذشته بارش تگرگ و باران سیل آسا در این شهرستان آغاز شد که در اثر این بارش ها و آوارشدن منزل مسکونی در روستای علیوردی اوشاقی بخش مرکزی، یک زن ۶۰ ساله جان خود را از دست داد.

احمدعلی اسدپور اظهارداشت: این بارش ها حدود ۲۰دقیقه به طول انجامید که در اثر آن تعدادی مصدوم و خسارات سنگین به مزارع کشاورزی، راه های ارتباطی و معابر روستاها، کانال های آبیاری، خودروهای سواری و آبگرفتگی منازل شد.

وی گفت: در این بارش ها راه ارتباطی چندین روستا از جمله بسطاملو و عطالو مسدود شده بود که با تلاش نیروهای امدادی، سپاه، مرزبانی و انتظامی مسیرگشایی شد.

اسدپور با بیان اینکه این خسارات بیشتر در روستاهای بخش مرکزی به وجود آمده است، گفت: میزان خسارات به زودی برآورد و اعلام خواهد شد.

شهرستان خداآفرین با جمعیت حدود ۳۴هزار نفر و با مساحت یکهزار و ۵۲۵ کیلومترمربع در ۲۳۰کیلومتری شمال تبریز و در همجواری با مرزهای ایران با ارمنستان و جمهوری خودمختار نخجوان واقع شده و شغل اغلب مردم آن کشاورزی و دامداری می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *