خانه / آخرین اخبار / اماکن تاریخی و گردشگری اورمیه استانداردسازی می شوند

اماکن تاریخی و گردشگری اورمیه استانداردسازی می شوند

رئیس مرکز مطالعات و پژوهش های شورای اسلامی شهر اورمیه گفت: استاندارد سازی اماکن تاریخی ، گردشگری اورمیه در سال جاری اجرا می شود.

به گزارش یول‌پرس به نقل از ایسنا، محمدرضا علیزاده امامزاده افزود: کمیته میراث فرهنگی، گردشگری مرکز پژوهش های شورا ۵۰ اثر تاریخی، طبیعی و گردشگری را برای استاندارد سازی وهوشمند سازی در قالب طرح (واگو) به میراث فرهنگی پیشنهاد داده است.

علیزاده تصریح کرد: سرمایه طرح هوشمند سازی و استاندارد سازی(واگو) در صورت تصویب توسط شهرداری اورمیه تهیه خواهد شد و پیش بینی می شود این طرح در تابستان امسال راه اندازی شود.

رئیس مرکز مطالعات و پژوهش های شورای اسلامی شهر اورمیه با تاکید بر اینکه یک مکان گردشگری باید دارای ۳ بعد اقامتی، پذیرای و خدماتی باشد خاطرنشان کرد: هرکدام از این ابعاد بسته به استاندارد های جهانی دارای ضوابطی هستند که باید میراث فرهنگی این استاندارد ها را باید بررسی کند.

وی اظهار کرد: اورمیه دارای اماکن گردشگری بین المللی و ملی بسیاری است که می بایست تلاش کنیم با ایجاد زیرساخت ها، مرمت و نگهداری مستمر وهمچنین پژوهش های هدفمند برای هوشمند سازی می توان این آثار را بیشتر و بهتر به مردم معرفی کنیم.

علیزاده با اشاره به اینکه آثار تاریخی و اماکن گردشگری بکر زیادی در اورمیه وجود دارد که برای بیشتر مردم شهراورمیه نیز ناشناخته است افزود: با استاندارد سازی ومرمت مکان های تاریخی و گردشگری می توان زیبایی های شهر را بهتر به گردشگران داخلی و خارجی شناسانده و از این راه برای توسعه اقتصادی و فرهنگی شهر کمک کرد.

وی ادامه داد: موضوع انتخاب اورمیه به عنوان شهر گردشگری بین المللی در سال۲۰۲۰ علی رغم تصویب آن در مرکز مطالعات و پژوهش های شورای شهر اورمیه در حال پیگیری بوده و با توجه به اینکه طرح پخته و کاملی به نظر نمی رسد تاکنون هنوز پیوست اجرایی نداشته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *