خانه / آخرین اخبار / اجرای طرح قطار سریع‌السیر اورمیه به تبریز‌

اجرای طرح قطار سریع‌السیر اورمیه به تبریز‌

مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان غربی گفت: چگونگی اجرای طرح قطار سریع السیر اورمیه - تبریز بررسی شد.

به گزارش یول‌پرس، ابراهیم مبارک قدم امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به نحوه اجرای طرح قطار سریع السیر اورمیه- تبریز اظهار داشت: به تازگی نخستین جلسه بررسی قطار سریع السیر اورمیه- تبریز در وزارت راه و شهرسازی با حضور مدیران کل راه و شهرسازی استان‌های آذربایجان غربی و شرقی تشکیل شده است.

وی گفت: این مرحله از مطالعات شامل بررسی اولیه مسیر ریلی و برداشت وضع موجود بود که پس از تأیید این مرحله، امکان سنجی فنی و اقتصادی پروژه و روشهای تأمین منابع مالی آن در دستور مهندسین مشاور و تهیه کننده طرح قرار خواهد گرفت.

مبارک قدم افزود: تردد حدود سه هزار نفر در محور شهید کلانتری و نیز اهمیت اجتماعی و اقتصادی اتصال دو کلان شهر اورمیه و تبریز در حوزه شمال غرب کشور به لحاظ جا به جایی کالا و مسافر و همچنین حجم ترانزیت القایی از شهرستان‌های هم‌جوار اورمیه و مرز سرو ضرورت بهره‌گیری از این محور ریلی را در میانه استان دوچندان می‌کند.

به گفته مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان غربی، بخشی از اجرای مسیر ریلی در محور شهید کلانتری و میان‌گذر دریاچه اورمیه از سال‌های قبل پیش بینی شده و با اجرای این طرح، دسترسی کلان شهر تبریز و شبکه ریلی کشور در ۴۵ دقیقه مسیر خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *