عناوین مطالب:
خانه / آخرین اخبار / آیا تیراختور محروم خواهد شد؟ + جزئیات

آیا تیراختور محروم خواهد شد؟ + جزئیات

چند روزی است که موضوع قرارداد ترابی با دو تیم تیراختور و پرسپولیس به سر زبان‌ها افتاده است، که شایعاتی مبنی بر محرومیت تیراختور بر سر زبان‌ها افتاده است.

به گزارش یول‌پرس، ماجرا زمانی آغاز شد که مهدی ترابی، بازیکن تیم سایپای تهران، با قراردادی دو و نیم ساله به پرسپولیس پیوست، بازیکنی که پیشتر از حضور او در تیراختور خبر داده بودند؛ ورود این بازیکن به تیم پرسپولیس آغازگری تنشی بین سه تیم پرسپولیس، سایپا و تیراختور گردید، چرا که تیراختور اعلام کرد فروردین ماه امسال با بازیکن مذکور به توافق رسیده و این قرارداد غیرقانونی است.

به دنبال آن زنوزی، مالک جدید تیراختوربا بیان اینکه ترابی با تیراختور قرار دارد گفت: «ما این پرونده را دنبال می کنیم و اگر در ایران نتیجه نگیریم حتما از طریق فیفا آن را پیگیری خواهیم کرد و پرسپولیس را از یک پنجره نقل و انتقالاتی دیگر محروم می‌کنیم.»

اما این سخنان زنوزی بی‌جواب نماند و رضا درویش، مدیرعامل باشگاه سایپا با ادعای محرومیت تیراختور، گفت: ما در جریان نبودیم و اگر این موضوع صحت داشته باشد, اولاً ترابی تخلف کرده و دوماً باشگاهی که با بازیکنی که قرارداد دارد، مذاکره می‌کند.

این سخنان درویشی در حالی است که پیشتر و قبل از اتمام لیگ گذشته از خدمت سربازی ترابی برای یک تیم نظامی خبر داده بود که در تضاد با ادعای جدید وی می‌باشد.

از طرف دیگر برخی اشخاص با ادعای اینکه تیراختور نظامی نیست و قرارداد ترابی غیرقانونی است، تیراختور را به محرومیت تهدید کرده‌اند و این درحالی است که این قرارداد قبل از خصوصی‌سازی تیراختور بوده  و سربازان فصل گذشته نیز با توافق صورت گرفته می‌توانند تا پایان خدمت خود در تیراختور بازی کنند.

از طرفی موضوعی که اعتراض سایپا را برانگیخته مذاکره تیراختور با بازیکن سایپا قبل از اتمام قراردادش است که این موضوع نیز با توجه سربازی و الزام حضور در دوران خدمت در موعد مقرر، می‌تواند راه رهایی تیراختور باشد که در این خصوص روزبه وثوق‌احمدی، رئیس کمیته تعیین وضعیت فدراسیون فوتبال  در خصوص قانونی یا غیرقانونی بودن قرارداد ترابی و تیراختور گفت: باید موضوع را بررسی کنیم،‌ چون در این موضوع بحث اعزام به خدمت ترابی وجود داشته است، اینها همه شنیده‌ها است و باید قراردادها بررسی شود.

از طرف محکوم کردن تیراختور، می‌تواند گمراه کردن موضوع قرارداد پرسپولیس با این بازیکن باشد، چرا که پرسپولیس از نقل و انتقالات محروم می‌باشد.

حال باید منتظر ماند تا رای کمیته تعیین وضعیت فدراسیون فوتبال اعلام شود تا معلوم گردد کدان تیم تخلف کرده است، تیراختور که امسال اولین فصل خصوصی‌سازی خود را می‌گذراند یا پرسپولیسی که اینگونه تخلف را در سابقه خود دارد که نمونه آن پرونده طارمی را می‌توان اشاره کرد و اگر پرونده به فیفا کشیده شود دیگر موضوع لابیگری نمی‌تواند راهگشا باشد.

لازم به ذکر است رئیس کمیته نقل و انتقالات سازمان لیگ امروز اعلام کرد: مهدی ترابی طبق اسناد موجود در سازمان لیگ ۱۹مردادماه ۹۷باید به سربازی اعزام شود.

با این اوصاف اگر پرونده این بازیکن قبل از خصوصی سازی تیراختور به منظور خدمت در سپاه عاشورا تبریز و باشگاه تیراختور تکمیل شده باشد، تیم آذربایجان نه تنها محروم نخواهد شد بلکه ترابی را نیز می‌تواند برای فصل آینده در اختیار داشته باشد.

یک دیدگاه

  1. آذربایجان وپیرامون-در انتظار بهار

    سلام-این عملا تهدید مافیای فوتبال برعلیه تراکتور است و اتفاقا حوادث فوتبال نشان داده آنها به راحتی قادرند تراختور را مانند ماشین سازی پتروشیمی تبریز ایدم کمپیدرو وو…از صحنه اول فوتبال حذف یا ریشه آن را بخشکانند

    5
    1

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *