خانه / آخرین اخبار / کنگره شمس تبریزی آذرماه در تبریز برگزار می‌شود

کنگره شمس تبریزی آذرماه در تبریز برگزار می‌شود

مدیرکل روابط عمومی و امور بین‌الملل شهرداری تبریز گفته است: در صورت تصویب کمیته اجرایی کنگره شمس تبریزی همزمان با هشت آذر ماه سالروز دیدار شمس و مولانا در تبریز برگزار خواهد شد.

به گزارش یول‌پرس، ‌سعید حاجی زاده در جلسه هماهنگی این کنگره همچنین از موافقت ضمنی مدیریت شهری قونیه و آماده شدن پیش تفاهم‌نامه انعقاد خواهر خواندگی تبریز و قونیه خبر داد.

وی افزود: برگزاری کنگره بین المللی شمس تبریزی می تواند زمینه مناسبی برای انعقاد تفاهم نامه خواهرخواندگی تبریز و قونیه باشد.

وی اظهار کرد: تبریز و قونیه زمینه های مشترک فرهنگی بسیاری دارند و این مشترکات فرهنگی می توانند زمینه های خواهر خواندگی  دو شهررا تقویت شود.

وی ادامه داد: می توان همزمان با برگزاری این کنگره هفته فرهنگی تبریز در قونیه و یا هفته فرهنگی قونیه در تبریز برگزار شود.

معاون فرهنگی و اجتماعی شهردار تبریز در این جلسه اظهارکرد: شمس تبریزی یکی از مهمترین مفاخر تبریز و آذربایجان است که باید توجه ویژه ای به تاثیرگذاری وی در ادبیات این مرز و بوم داشته باشیم.

در این جلسه دکتر مهری باقری استاد دانشکده ادبیات دانشگاه تبریز، دکتر مهدی محمدزاده معاون آموزشی و پژوهشی دانشگاه هنر اسلامی تبریز، جواد کریم نژاد معاون امور هنری حوزه هنری آذربایجان شرقی حضور داشتند و نمایندگان آموزش و پرورش و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز حضور داشتند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *