خانه / آخرین اخبار / بی احترامی فدراسیون به شمشیرباز اورمیه‌ای پیگیری می شود

بی احترامی فدراسیون به شمشیرباز اورمیه‌ای پیگیری می شود

نماینده مردم اورمیه در مجلس شورای اسلامی گفت: بی احترامی فدراسیون شمشیربازی به «سکینه نوری»، اپه ایست ملی پوش اورمیه ای را با جدیت تمام پیگیری می کنم و موضوع را تا پای کمیته انضباطی خواهم کشاند.

به گزارش یول‌پرس، نادر قاضی پور افزود: سکینه نوری جریان بازگشتش به ایران از مسابقات جهانی چین به همراه یکی دیگر از هم تیمی هایش (مهسا سادات پور رحمتی) را برایم بازگو کرد و این امر جای بسی تاسف دارد که ۲ دختر جوان بدون حضور مربی یا سرپرست به تنهایی به ایران بازگردانده شده اند.

وی بیان کرد: نامه اعتراض آمیزی خطاب به رییس فدراسیون تنظیم و خدمت قایم مقام وزیر ورزش و جوانان ارسال کرده و با امیررضا خادم، معاون حقوقی و پارلمانی وزیر وزیر و جوانان نیز به صورت حضوری صحبت کردم و رسیدگی و برخورد جدی با شخص رییس فدراسیون شمشیربازی را خواستار شدم.

وی با اشاره به اینکه بازگشت ۲ دختر ورزشکار به تنهایی از کشور چین به ایران به هیچ وجه قابل توجیه و دفاع نیست، گفت: این ۲ مقام مسوول نیز با بنده هم عقیده بودند و چنین برخوردی با ورزشکاران دختر را محکوم کرده و قول مساعد برای رسیدگی هر چه سریع تر به این شکایت را اعلام کردند.

قاضی پور گفت: رییس هیات شمشیربازی آذربایجان غربی نیز وظیفه دارد به چنین مشکلاتی رسیدگی کند زیرا ورزشکاران به نوعی فرزندان روسای هیات های ورزشی محسوب می شوند و باید علاوه بر حمایت مادی مورد حمایت معنوی قرار بگیرند.

به گزارش ایرنا سکینه نوری اپه ایست اورمیه ای تیم ملی شمشیربازی هفته گذشته در جریان مسابقات جهانی چین پس از محروم شدن از شرکت در بخش تیمی این رویداد جهانی به همراه مهسا سادات پوررحمتی، دیگر اپه ایست کشورمان به ایران بازگردانده شد.

این ۲ دختر ورزشکار بدون حضور مربی یا سرپرست و پس از طی مسیری سه ساعته با اتوبوس از شهر «ووژی» خود را به شانگهای رساندند و از فرودگاه این شهر با هواپیما به سمت تهران عزیمت کردند.

سکینه نوری نیز در این خصوص گفت: در این مسابقات برای تیم دختران سابر تمامی تجهیزات شمشیربازی خریداری شد ولی با کمال تاسف من و پوررحمتی از این وسایل محروم بودیم و تنها یک عدد تیغه برای اپه خریداری شد.

نوری گفت: من و پورحمتی با هزینه شخصی خود نسبت به خرید وسایل مورد نیاز جهت حضور در مسابقات جهانی اقدام کردیم در حالی که باید از امکانات حمایتی فدراسیون بهره مند باشیم.

وی ابراز امیدواری کرد که مسوولان ورزش آذربایجان غربی با ریشه یابی این مسئله ناگوار در جهت احقاق حقوق وی با مسوولان فدراسیون صحبت کنند تا چنین بی عدالتی هایی در آینده رخ ندهد.

مسابقات جهانی شمشیربازی در ۲۸ تیر ماه به میزبانی شهر «ووژی» چین آغاز به کار کرد و تا سوم مرداد سال جاری ادامه داشت.

سکینه نوری متولد سال ۱۳۷۴ است و برای نخستین بار در سال ۱۳۸۸ با کسب مقام سوم المپیاد ورزشی ایرانیان به اردوی تیم ملی اپه دختران دعوت شد.

کسب مقام سومی جوانان ۲۰۱۱ آسیا در تایلند پس از ۳۷ سال برای تیم اپه دختران ایران از مهمترین مقام های این قهرمان ورزشی است.

اعزام به مسابقات قهرمانی جوانان ۲۰۱۲ جهان در روسیه، نایب قهرمانی تورنمنت بین المللی ۲۰۱۲ گرجستان، کسب مدال برنز مسابقات جوانان آسیا در اندونزی، مقام سومی مسابقات قهرمانی ۲۰۱۳ آسیا در کویت و کسب مدال برنز مسابقات بین المللی ۲۰۱۴ قزاقستان از جمله عناوین قهرمانی این ورزشکار ملی پوش است.

این دختر شمشیرباز اورمیه ای اوایل تیر سال جاری به همراه تیم ملی اپه ایران در مسابقات قهرمانی ۲۰۱۸ تایلند به جمع هشت تیم برتر آسیا صعود کرد و تاریخ ساز شد و به این ترتیب قدم اول را برای حضور در بازی های آسیایی جاکارتا برداشت.

چندی پیش طاهر عاشوری، اپه ایست اورمیه ای و باسابقه تیم ملی شمشیربازی نیز به دلیل آنچه که آن را بی توجهی مسوولان فدراسیون خوانده است، از حضور در بازی های آسیایی ۲۰۱۸ جاکارتا انصراف داد./ ایرنا

۲ دیدگاه‌ها

  1. آنقدر تنگ نظر هستند که تحمل قهرمانی هموطنان دختر ترک برایشان سخت آست. ولی باید بفهمند از نظر ترکها گرگ و شیر نر و ماده ندارد و همه باید از هیبت شان بترسند.

  2. گاهی بی شرفی هم واژه کمی است برای راسیست بی همه چیز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *