خانه / آخرین اخبار / جشنواره ملی گردشگری تخت‌سلیمان در تکاب برگزار می‌شود

جشنواره ملی گردشگری تخت‌سلیمان در تکاب برگزار می‌شود

فرماندار تکاب گفت: در هفته نخست شهریور ماه، تکابی‌ها با برگزاری جشنواره تخت سلیمان، میزبان مهمترین جشنواره گردشگری کشور و آذربایجان‌غربی خواهند بود.

به گزارش یول‌پرس، علی مکرمی با اشاره به ظرفیت‌های بالقوه گردشگری موجود در آذربایجان‌غربی، اظهار داشت: با هدف آشنایی بیشتر با یکی از بزرگترین و مستندترین مجموعه تاریخی کشور و جهان، با همکاری اداره کل میراث فرهنگی آذربایجان‌غربی، شهرستان تکاب اقدام به برگزاری یکی از باارزش‌ترین و پرمحتواترین جشنواره گردشگری استان و کشور می کند.

وی افزود: این تصمیم چند روز گذشته در سفر جباری مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان‌غربی به تکاب صورت گرفت که طی آن مقرر شد از ۳۱ مرداد تا هشتم شهریور با حضور برنامه‌ریزان و برنامه‌سازان کشوری جشنواره‌ای تحت عنوان «جشنواره تخت سلیمان» در این شهرستان برگزار شود.

فرماندار تکاب ادامه داد: به طور کلی هدف از برگزاری این جشنواره شناساندن این جاذبه گردشگری منحصر به فرد دوران ساسانیان ایرانی‌ها و نیز آشنایی هر چه بیشتر مردمان کشورمان با آداب و رسوم مردمان تکاب، ناشناخته‌های این شهرستان و همچنین توانمندی‌های بالقوه آن در تمامی زمینه های علمی، اقتصادی، فرهنگی هنری و اجتماعی است.

مکرمی خاطر نشان کرد: به منظور برگزاری این جشنواره مهم و تاثیرگذار در حدود ۴۰۰ میلیون تومان بودجه نیاز است که امیدواریم مسئولان کشوری و استانی در خصوص تامین این بودجه تعامل بهتر و بیشتری از خود نشان دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *