خانه / آخرین اخبار / ۱۵۰ اثر به جشنواره ملی داستان ‌نویسی تورکی ارسال شد

۱۵۰ اثر به جشنواره ملی داستان ‌نویسی تورکی ارسال شد

معاون امور فرهنگی و رسانه ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان گفت: 150 اثر به نخستین جشنواره ملی داستان‌نویسی رضوی به زبان تورکی ارسال شد.

به گزارش یول‌پرس، ابراهیم قاسمی افزود: آثار ارسال شده شامل داستان های کوتاه و بلند و از حیث ادبی و محتوایی تحسین بر انگیز هستند.

وی ادامه داد: در نخستین جشنواره ملی داستان‌نویسی رضوی به زبان تورکی، نویسندگانی از هشت استان کشور آثار خود را به دبیرخانه جشنواره ارسال کردند.

قاسمی با بیان اینکه پیش از این، زنجان همایش علمی پژوهشی کرامت رضوی را در دهه کرامت میزبانی می کرد، اظهار داشت: امسال با تغییرات انجام شده بنا شد تا نخستین جشنواره ملی داستان ‌نویسی رضوی به زبان تورکی در این استان برگزار شود.

دهه کرامت دهه اول ماه ذی العقده با ولادت حضرت معصومه (س) آغاز و با ولادت حضرت ثامن الحجج علی ابن موسی الرضا (ع) به پایان می رسد.

معاون امور فرهنگی و رسانه ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان گفت: آیین اختتامیه نخستین جشنواره ملی داستان‌نویسی رضوی به زبان تورکی ۲۴ مرداد جاری با حضور مهمانان و چهره های فرهنگی و هنری برجسته در فرهنگسرای امام خمینی(ره) شهر زنجان برگزار و به برگزیدگان تندیس جشنواره و جایزه نقدی اعطا می شود.

قاسمی خاطرنشان کرد: جشنواره ملی داستان‌نویسی رضوی به زبان تورکی یک جشنواره تولیدی است و زمینه را برای آفرینش های ادبی در حوزه داستان نویسی برای علاقه مندان با محوریت آموزه ها و مفاهیم بلند دینی فراهم می کند.

یک دیدگاه

  1. یاشاسین زنجانلی غیرتلی تورکلر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *