خانه / آخرین اخبار / پرتابگران آذربایجان غربی سکوهای برتر ایران را تصاحب کردند

پرتابگران آذربایجان غربی سکوهای برتر ایران را تصاحب کردند

رییس هیات دو و میدانی آذربایجان غربی گفت: پرتاب گران چکش استان مقام های اول تا سوم لیگ طلایی ایران را به خود اختصاص دادند.

به گزارش یول‌پرس، حسین فهیمی افزود: مرحله نهایی لیگ طلایی مردان ایران با حمایت مالی شرکت ‘آسان پرداخت’ و با شرکت ورزشکاران دعوت شده از سوی فدراسیون روز چهارشنبه /۱۰مردادماه جاری / در ورزشگاه آفتاب انقلاب تهران برگزار شد.

وی با اشاره به اینکه حد نصاب این رشته از سوی فدراسیون ۷۰ متر اعلام شده بود، بیان کرد: در رشته پرتاب چکش علی مرادی با ثبت رکورد ۵۶ متر و ۹۳ سانتی متر در جایگاه نخست ایستاد، حمیدرضا افشاری با ۵۶ متر و ۲۵ سانتی متر دوم شد و فرهاد ابراهیمی با پرتاب ۵۳ متر و ۶۰ سانتی متر در سکوی سوم جای گرفت.

وی افزود: این مسابقات در مواد ۱۰۰ متر، ۴۰۰ متر، ۸۰۰ متر، هزار و۵۰۰ متر، ۴۰۰ متر با مانع، ۱۱۰ متر با مانع، سه هزار متر با مانع، ۵ هزار متر، پرتاب چکش، پرتاب دیسک، پرش ارتفاع، پرش طول، پرتاب وزنه، پرش سه گام و پرش با نیزه به انجام رسید.

فهیمی گفت: در بخش دختران نیز فاطمه مهرآور به این مسابقات دعوت شده بود ولی از حضور در مسابقات انصراف داد.

مطابق آیین نامه برگزاری رقابت های دو و میدانی لیگ طلایی به ورزشکارانی که موفق به کسب حد نصاب و عناوین برتر شوند به ترتیب نفرات اول تا سوم مبلغ ۲۰ میلیون ریال، ۱۵ میلیون ریال و ۱۰ میلیون ریال جوایز نقدی از سوی فدراسیون اهدا شد.

شهر اورمیه از قطب های مهم پرتاب چکش ایران به شمار می رود و طی چهار دهه گذشته همواره رکورد این ماده ورزشی در اختیار قهرمانان این شهر بوده است.

میرصادق موسوی، پدر کاوه موسوی نخستین رکورددار ایران و قهرمان پرتاب چکش ارتش های جهان (سیزم) در این رشته بوده که جزو ورزشکاران این استان است.

خانه پرتاب اورمیه یکی از بهترین و مجهزترین سکوهای پرتاب حال حاضر ایران است و ورزشکاران و قهرمانان برای انجام تمرین های تدارکاتی خود در این محل اردو می زنند.

میرکاوه موسوی رکورد پرتاب چکش ایران، مدال طلای ۲۰۰۸ باشگاه های آسیا، مدال های نقره مسابقات ۲۰۰۹ و ۲۰۱۱ غرب آسیا، مدال نقره بازی های ۲۰۱۰ گوانگ جو، مدال نقره ستارگان ۲۰۰۷ آسیا و مدال طلای چندین دوره لیگ طلایی و باشگاه ایران را در کارنامه دارد.

این پرتابگر اورمیه ای تنها ورزشکاری است که ۲ بار در المپیک ۲۰۱۲ لندن و ۲۰۱۶ ریودوژانیرو حضور داشته است.

موسوی ۱۵ بار رکورد ایران را شکسته و موفق شده است تا رکورد کشور را از ۶۴ متر به ۷۵ متر ارتقا دهد.

صادق موسوی پدر کاوه موسوی مدت ۴۰ سال است که در این رشته فعالیت دارد و چندین عنوان قهرمانی کشور و نایب قهرمانی مسابقات ارتش های جهان (سیزم) در دهه های ۱۳۵۰ و ۱۳۶۰ را در سابقه ورزشی خود دارد.

حمید هفت چشمه، میرصادق موسوی، قربان صلاحی، فرامرز افشاری، جعفر شکوری، میرکاوه موسوی، پریناز ابراهیمی، علی مرادی، شاهین احمدی و فاطمه مهرآور، سوما اسماعیل سرخ، اکبر هلالی، حمیدرضا افشاری و فرهاد ابراهیمی از قهرمانان و ملی پوشان آذربایجان غربی طی پنجاه سال اخیر هستند که موفق به کسب عناوین مهم کشوری، آسیایی و بین المللی شده اند./ ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *