خانه / آخرین اخبار / نمایش ‘ساری گلین’ در شاهین دژ به روی صحنه می رود

نمایش ‘ساری گلین’ در شاهین دژ به روی صحنه می رود

نمایش 'ساری گلین' به نویسندگی و کارگردانی هوشنگ بابایی ساعت 22 امشب، یازدهم مرداد سال جاری در مجتمع فرهنگی هنری شاهین دژ به روی صحنه می رود.

به گزارش یول‌پرس، کارگردان این نمایش با اشاره به اینکه این اثر برای ۸۰ دقیقه آماده شده است، افزود: احیای آیین های بومی آذربایجان و توجه به موسیقی بومی از اهداف اجرای این نمایش به شمار می رود.

هوشنگ بابایی با اشاره به اینکه نمایشنامه این اثر بر اساس داستان های فولکلور به نگارش درآمده است، اضافه کرد: وحید ثروتی دستیار کارگردان، محمود نیکمرام دراماتورژ (نمایش پرداز) و هوشنگ بابایی طراح صحنه این نمایش هستند.

وی با اشاره به اینکه ۲۹ هنرمند در این اثر به ایفای نقش پرداخته اند، ادامه داد: باقر مطلبی طراح دکور، سحر نصرتی مسوول نور، فرنگیس درگاهی منشی صحنه، فرخ لقا امیری افکتور و سینا درویشی عکاس این اثر هستند.

هوشنگ بابائی متولد سال ۱۳۴۸ در میاندوآب بوده و برای نخستین بار نمایش ‘محله’ را در سال ۱۳۶۴ کارگردانی کرده است؛ این هنرمند با نمایش سورپریز (بمب) به کارگردانی فتحعلی عبدی در سال ۱۳۶۰ به دنیای بازیگری وارد شده است.

این نمایش صحنه ای از ساعت ۲۲ امشب، یازدهم مرداد سال جاری تا فردا در مجتمع فرهنگی هنری شاهین دژ برای علاقه مندان فولکلور به روی صحنه می رود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *