خانه / آخرین اخبار / ادامه استفاده گروه تروریستی ی.پ.گ/ پ.ک.ک از کودکان در میدان جنگ

ادامه استفاده گروه تروریستی ی.پ.گ/ پ.ک.ک از کودکان در میدان جنگ

دیده‌بان حقوق بشر طی گزارشی بار دیگر تاکید کرد که گروه تروریستی ی.پ.گ/ پ.ک.ک کودکان را مسلح و از آنها در میدان جنگ اعزام استفاده می‌کند.

به گزارش یول‌پرس به نقل از آناتولی؛ گزارش دیدبان حقوق بشر بار دیگر نشان می‌دهد که گروه تروریستی ی.پ.گ/ پ.ک.ک کودکان سوری را وادار به جنگیدن و در نتیجه کشته شدن می‌کند.

پیش از این ترکیه هنگام عملیات شاخه زیتون در عفرین، این جنایت گروه‌ تروریستی مذکور را با اسناد و مدارک ثابت کرده بود.

بنا به اعلام دیده بان حقوق بشر، این گروه تروریستی در داخل ترکیه و غیره جایگاه خود را از دست داده و برای جلب اعضای جدید با دشواری مواجه شده است.

عناصر این گروه نه تنها کودکانی که باید مدرسه بروند را مسلح و برای جنگیدن به کوه می برد، بلکه آنها را مورد حمله نیز قرار می دهد.

بی‌رحمی این گروه تروریستی با کشتن کودکان و مادرانشان مانند قتل یک مادر و نوزاد ۱۱ ماهه اش در استان حکاری ترکیه موید این گزارش است.

در گزارش دیده‌بان حقوق بشر که در تاریخ ۳ اوت سال جاری منتشر شده آمده است:

“این گروه باید هر چه زودتر آموزش نظامی به کودکان و تسلیح آن را متوقف کند. مسلح کردن افراد زیر ۱۸ سال طبق قوانین بین‌الملل ممنوع جنایت جنگی محسوب می شود.

این گروه تروریستی کودکان را می‌رباید و اجازه نمی دهد خانواده‌های شان از وضعیت آنها مطلع باشند. آمریکا به عنوان حامی این گروه تروریستی، باید آن را وادار به ترک استفاده از کودکان برای اهداف نظامی کند”.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *