خانه / آخرین اخبار / باکو: برای ادامه مذاکرات حل مناقشه قره‌باغ آماده‌ایم

باکو: برای ادامه مذاکرات حل مناقشه قره‌باغ آماده‌ایم

ائلمار محمدیاراف وزیر امور خارجه جمهوری آذربایجان گفت: دولت باکو برای ادامه مذاکرات اثر بخش در زمینه حل مسالمت آمیز مناقشه قره باغ آماده است.

به گزارش یول‌پرس به نقل از پایگاه خبری ‘رپورت ‘، محمدیاراف افزود: برای از سرگیری روند حل مسالمت آمیز مناقشه قره باغ، باید به مذاکرات محتوایی و اثر بخش سرعت بخشیده شود .

وی افزود: جمهوری آذربایجان به ادامه مذاکرات اثر بخش با ارمنستان با هدف رسیدن به نتیجه مشخص علاقه مند است و برای آن آمادگی دارد.

محمدیاراف در مورد امکانات دیدار سه جانبه آتی وزیران خارجه جمهوری آذربایجان، ارمنستان و روسیه گفت: باکو آماده گفتمان است ولی مذاکرات باید با هدف رسیدن به نتیجه مشخص و آغاز هر چه سریعتر روند آزادسازی سرزمین های جمهوری آذربایجان از کنترل نیروهای ارمنی باشد .

وی با اشاره به این که مجامع بین المللی از حق حاکمیت و تمامیت ارضی جمهوری آذربایجان در چارچوب مرزهای به رسمیت شناخته شده آن در سطح بین‌المللی، حمایت می کنند افزود: حل مناقشه قره باغ باید با توجه به این مهم انجام گیرد.

وزیر خارجه جمهوری آذربایجان همچنین خاطر نشان کرد : آمریکا، روسیه و فرانسه که ریاست مشترک گروه میانجی مینسک سازمان امنیت و همکاری اروپا ویژه حل مناقشه قره باغ را بر عهده دارند، نیز ادامه وضعیت موجود در مناقشه این منطقه را غیر قابل قبول می دانند .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *