خانه / آخرین اخبار / دروغ بیکاری چند میلیون کولبر توسط نماینده مهاباد

دروغ بیکاری چند میلیون کولبر توسط نماینده مهاباد

درحالی که کل جمعیت ۴ استان مرزی کشورمان به ۷ میلیون و پانصدهزار نفر نمی‌رسد، برخی مدعی هستند که ۸ میلیون کولبر کشور بیکار شده‌اند.

به گزارش یول‌پرس، کولبران به افرادی گفته‌ می‌شود که در قبال دریافت حق‌الزحمه اقدام به حمل کالای خارجی از نقاط «غیررسمی‌ گمرکی» می‌کنند. کولبران بیشتر در استان‌های آذربایجان غربی، کردستان، کرمانشاه و … مشغول به کار هستند.

چندی پیش نماینده مهاباد در مجلس در آماری عجیب از بیکارشدن ۸ میلیون کولبر خبر داد.

خبر فوق را به تازگی عبدالرضا رحمانی‌فضلی، وزیر کشور تکذیب کرد و حتی معاونت امنیتی و انتظامی وزارت کشور توضیحاتی را ارائه کرد.

نکته قابل تامل آن جاست که اگر جمعیت تمام مردم (اعم از مرد و زن/ کودک، جوان، میانسال و پیر)حاضر در ۴ استان مرزی کشور که آن هم در برخی نقاطش، کولبری رواج دارد را با هم جمع کنیم باز به چنین آماری نخواهیم رسید.

مجموع جمعیت این ۴ استان براساس سرشماری سال ۹۵ به کمتر از ۷ میلیون و پانصدهزار نفر می‌رسد

نکته دیگر آن که چگونه ادعا می‌شود جمعیت کولبران به چند میلیون می‌رسد درحالی که آموزش و پرورش به عنوان بزرگترین صنف کشور حدود یک میلیون شاغل دارد؟

چند هفته پیش نیز خبری در یکی از رسانه‌های خارج از کشور،‌ با این عنوان که یک کولبر پیرانشهری که چندی پیش روی مین رفته و قطع عضو شده بود به پرداخت جریمه نقدی محکوم شده منتشر شده بود که سیدعلی ترابی، فرماندار پیرانشهر این موضوع را تکذیب کرده بود.

یک دیدگاه

  1. کولبر خود کوردها و دولت میدونه که یعنی قاچاق شما به عنوان یه کولبر ازادی بری او نور مرز جنس بیاری (اگه تونستی اسلحه)بیاری یه نوع ازادی هستش که دولت به اونا داده همشونم پولدار و تاجر هستن بعد میگن دولت چرا تو استان ما کارخانه درست نکرده فقط میخوان نام کوردها بد نشه اسم کولبر زحمت کش گذاشتن

    6
    2

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *