خانه / آخرین اخبار / تیمداری سازمان شهرداری غیرقانونی است
عضو شورای شهر اورمیه در گفتگو با یول‌پرس:

تیمداری سازمان شهرداری غیرقانونی است

علیزاده امامزاده گفت: اولا تیمداری و باشگاه‌داری سازمان شهرداری غیرقانونی بوده و این سازمان فقط می‌تواند ورزش‌های بومی و محلاتی را توسعه دهد و آن هم در سطح توسعه نه قهرمانی.

به گزارش یول‌پرس؛ متاسفانه ورزش غیرفوتبالی آذربایجان روزهای سختی را سپری می‌کند چرا که در عرض ۱۰ روز دو باشگاه ورزشی شهرداری تبریز و شهرداری اورمیه در آستانه انحلال قرار گرفته‌اند.

انحلال این دو باشگاه، ابتدا با رای شورای حل اختلاف برای اتمام فعالیت سازمان ورزش شهرداری تبریز آغاز شده و چند روز پیش نیز ۵ تن از اعضای شورای شهر اورمیه طرح انحلال باشگاه شهرداری اورمیه که قدرتمندترین سازمان ورزشی آذربایجان‌غربی می‌باشد را به صحن شورا ارائه کردند.

اعضای شورای شهر اورمیه در آخرین جلسه با ۵ نظر موافق، ۲ نظر مخالف (پیری و خلیل‌پور) طرح انحلال باشگاه را مطرح کرده و اعلام نتیجه نهایی و رای‌گیری را به روز شنبه هفته بعد موکول کردند، جلسه‌ای که شاید سرنوشت ورزش آذربایجان‌غربی را تعیین کند، و از طرفی اورمیه به عنوان پایتخت والیبال کشور، برای لیگ امسال ستارگانی مانند سید محمد موسوی، شهرام محمودی و عادل غلامی را به خدمت گرفته است و در صورت انحلال باشگاه، نماینده والیبال اورمیه نیز توانی برای ادامه کار در لیگ نخواهد داشت.

محمدرضا علیزاده امامزاده، عضو شورای شهر اورمیه، که یکی از موافقان اصلی برای این انحلال می‌باشد، معتقد است علاوه بر اینکه تیمداری سازمان شهرداری غیرقانونی است، حاشیه‌‌سازی‌هایی از طرف برخی افراد که منافع خود را در تیم والیبال اورمیه دنبال می‌کنند، صورت گرفته است.

علیزاده در خصوص دلیل موافقت و پافشاری خود برای انحلال باشگاه شهرداری اورمیه، به خبرنگار یول‌پرس گفت: متاسفانه برخی دلال‌ها و افرادی که منافع آنان در تیم شهرداری اورمیه است، این حاشیه‌ها را به وجود آورده چرا که اولا تیمداری و باشگاه‌داری سازمان شهرداری غیرقانونی بوده و این سازمان فقط می‌تواند ورزش‌های بومی و محلاتی را توسعه دهد و آن هم در سطح توسعه نه قهرمانی.

وی ادامه داد: ما هم مانند مردم اورمیه، عاشق والیبال بوده و از آن بر طبق اساسنامه حمایت می‌کنیم اما کسانی که مدعی حمایت از والیبال هستند، می‌تواند بگویند چرا سازمان ورزش و جوانان برای اجاره سالن از ما پول دریافت می‌کند؟ چرا تیم باید پول آب، برق و گاز سالن را پرداخت کند؟ هیئت والیبال چرا ۲ درصد از سهم خود را دریافت می‌کند؟ اداره مالیات چرا ۱۳ درصد قراردادها را دریافت می‌کند؟ می‌توانند این مبالغ را به شهرداری کمک کنند. آقایان سرمربی، لیدر، سرپرست و کمک مربی که ادعای عشق به والیبال دارند، تابحال چرا بخاطر والیبال اورمیه، بصورت رایگان برای تیم کمک نکرده‌اند؟

رئیس مرکز پژوهشهای شورای اسلامی شهر اورمیه افزود: کسانی که ادعای حفاظت از والیبال اورمیه دارند، مطمئن باشند ما بیشتر از آنان نگران این موضوع هستیم اما اساسنامه سال ۹۵ ما را از تیمداری منع کرده است؛ ثانیا کسانی که ادعای عشق به والیبال دارند پا پیش گذاشته و با دریافت حقوق به اندازه کارگران پسماند شهرداری، در تیم فعالیت کنند و  از طرف دیگر باشگاه باید بازیکن و سرمربی بومی جذب می‌کرد نه بازیکن ۱/۵ میلیاردی.

علیزاده امامزاده در پایان گفت: اگر مسئولی اعم از استانداری، سازمان ورزش و جوانان و …  واقعا دغدغه والیبال اورمیه را دارند باید ما را برای رفع مشکلات مالی پیش‌آمده کمک کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *