خانه / آخرین اخبار / وزیر صنعت: مراقب باشیم گلوله برفی گرانی ها تبدیل به بهمن نشود

وزیر صنعت: مراقب باشیم گلوله برفی گرانی ها تبدیل به بهمن نشود

وزیر صنعت با بیان اینکه وضعیت موجود جامعه به مثابه یک گلوله برف است که می‌توان آن را در همین حد نگه داشت یا آن را تبدیل به بهمنی مخرب کرد، گفت: گرانی ها گوشه ای از محصولات را درگیر خود کرده و اگر به هوش نباشیم کنترل کردن آن دشوار است.

به گزارش یول‌پرس، محمد شریعتمداری در مراسمی به مناسبت روزخبرنگار، اظهار کرد: خروج یک جانبه آمریکا از برجام در نهایت منجر به گسترش انتظارات عقلایی منفی در سطح جامعه شد.

به گفته این مقام مسئول وضعیت موجود جامعه به مثابه یک گلوله برف است که می‌توان آن را در همین حد نگه داشت یا آن را تبدیل به بهمنی مخرب کرد. اکنون گرانی ها گوشه ای از محصولات را درگیر خود کرده و اگر به هوش نباشیم کنترل کردن آن به کار دشواری تبدیل خواهد شد.

شریعتمداری به وجود مشکلات ساختاری در سطح جامعه اشاره کرد و یادآور شد: به طور نمونه وجود هزار و۶۰۰هزار میلیارد تومان نقدینگی در سطح جامعه که بخش بزرگی از آن به صورت پول و شبه پول در نظام بانکی وجود دارد به مشکل اساسی تبدیل شده است.

عضو کابینه دولت دوازدهم تاکید کرد: در این شرایط باید تلاش همگان ایجاد آرامش خاطر برای آحاد جامعه باشد. این روزها باید در جهتی حرکت کنیم که سنجیده، با احتیاط  باشد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: با اقدام های انجام شده، اکنون ذخایر قابل قبولی در حوزه کالاهای اساسی در کشور وجود دارد‌ اما در مورد منابع ارزی با احتیاط عمل می کنیم.

 

یک دیدگاه

  1. امروز بچه ای دیدم که پانصدتومان آورده بودیک عددتخم مرغ بگیره.مغازه دار نداد.علت راپرسیدم مغازه دارگفت تخم مرغهای من جون بزرگه دانه ای هفتصدتومان می افته.وهمچنین گفت اگرهمین یک خانواده بوداصلا یک کیلو مجانی میدادم ازاین خانواده ها توی تبریزخیلی زیاده وبخصوص تو این محله.و عنوان کردکه تمام این محله مرغ وتخم مرغشان راازمن میگیرن جون ازبازارپایین ترمیدم.خیلی ازخانوارهارامیشناسم که ۸ماهه که ازمن مرغ نخریدن.رویشان هم نمیشه برن کمیته امدادثبت نام کنتد..باخودم گفتم آقای روحانی میگفت که چنان رونق اقتصادی ایجادکنم که مردم به این یارانه اصلا احتیاج پیدا نکنند!!!!!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *