عناوین مطالب:
خانه / آخرین اخبار / اثر طبیعی کوه «ساوالان» با ثبت جهانی در سطح بین‌المللی معرفی می‌شود

اثر طبیعی کوه «ساوالان» با ثبت جهانی در سطح بین‌المللی معرفی می‌شود

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل گفت: با ثبت جهانی اثر طبیعی کوه ساوالان این جاذبه در سطح بین‌المللی معرفی خواهد شد.

سولطان ساوالان

به گزارش یول‌پرس، نادر فلاحی، سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل گفت: کوه ساوالان اثر فاخر طبیعی استان اردبیل است که ثبت جهانی آن از چندی پیش دنبال می شود.

وی اضافه کرد: این اثر تاریخی در فهرست موقت لیست ثبت جهانی آثار تاریخی و طبیعی کشور قرار گرفته و ثبت این اثر از سوی مسئولان ارشد استان دنبال می شود.

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل با تاکید به اینکه در سفر  رییس سازمان میراث فرهنگی  نیز توجه ویژه به این اثر مورد تاکید قرار گرفت، ادامه داد: با توجه به قرار گیری بخشی از کوه ساوالان در شهرستان سراب جهت ثبت جهانی نیازمند همکاری اداره کل میراث فرهنگی استان آذربایجان شرقی خواهیم بود.

فلاحی با تاکید به ضرورت طی فرایند قانونی ثبت جهانی یک اثر ابراز امیدواری کرد با تحقق این مهم نه تنها معرفی ساوالان در سطح بین المللی انجام شود بلکه نسبت به ساماندهی این اثر طبیعی و اجرای تاسیسات گردشگری نیز اقدام کرد.

وی با تاکید به اینکه کوه ساوالان جاذبه های متنوع گردشگری از جمله کوهنوردی، یخ نوردی، آبدرمانی و گل گشت را دارد، اضافه کرد: برکات ثبت جهانی در این منطقه قابل توجه خواهد بود.

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان متذکر شد: مجموعه بقعه شیخ صفی الدین اردبیلی در حال حاضر تنها اثر ثبت جهانی استان اردبیل است./ باشگاه خبرنگاران جوان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *