خانه / آخرین اخبار / احتمال افزایش قیمت بنزین در روزهای آینده

احتمال افزایش قیمت بنزین در روزهای آینده

رئیس فراکسیون کارگری مجلس: هر اقدامی که به افزایش قیمت بینجامد سطح عمومی قیمت‌ها را هم افزایش می‌دهد و زندگی کسانی را که حقوق کمتری دریافت می‌کنند تحت تاثیر قرار می‌دهد.

به گزارش یول‌پرس به نقل از ایلنا، هر اقدامی که به افزایش قیمت بینجامد سطح عمومی قیمت‌ها را هم افزایش می‌دهد و زندگی کسانی را که حقوق کمتری دریافت می‌کنند تحت تاثیر قرار می‌دهد.

علیرضا محجوب درباره سهمیه بندی بنزین اظهار داشت: برقراری نظام سهمیه یعنی اینکه مشخص باشد هر خودرویی چه میزان مصرف می‌کند و مصرف بیش از سقف تعیین شده مشمول پرداخت نوعی عوارض خواهد شد، یعنی کاری می‌کنند که مصرف بالا نرود.

زمانی که شهرداری طرح جدید ترافیکی را اجرا می‌کرد، عنوان می‌شد که شورای شهر و شهرداری بدنبال این است که پول بیشتری بگیرد اما مشخص شد که به دنبال ایجاد محدودیت در رفت و آمدها است.

مصرف کنونی بنزین بوی قاچاق می‌دهد

وی افزود: مصرف فعلی بنزین کمی شگفت انگیز است و بوی قاچاق و خروج از مرزها می‌دهد، این میزان مصرف؛ عده‌ای را ثروتمند و عده‌ای را جلوی چشم مردم رانتخوار بار می‌آورد و سیستم را خراب می‌کند، بنابراین اگر ایده‌ای برای افزایش قیمت وجود دارد فقط برای جلوگیری از قاچاق و مصرف اضافه است. ضمن اینکه باید گفت مصرف اضافه از قاچاق هم بدتر است.

دولت اجازه افزایش نرخ بنزین بیش از تورم را ندارد

وی در ادامه با بیان اینکه دولت اجازه دارد برابر تورم قیمت بنزین را افزایش دهد، گفت: اگر تورم بالا برود دولت می‌تواند درصد بیشتری افزایش قیمت داشته باشد، ولی بالاتر از تورم اجازه افزایش ندارد و باید مصوبات جدید بگیرد.

افزایش احتمالی قیمت برای کاهش مصرف است

وی در ادامه با بیان اینکه پالایشگاه ستاره خلیج فارس تمام نیازهای موجود و آتی را پاسخ داده و صادرات بزرگی خواهیم داشت، گفت: در هر حال افزایش تولید بنزین باید درآمد ارزی ما باشد، ما حق نداریم آب و هوای مردم را با مصرف اضافه به خاطر تولید بیشتر خراب کنیم و این مهمترین منطق است که افزایش احتمالی قیمت از سوی دولت برای کاهش مصرف است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *