خانه / آخرین اخبار / انحلال شهرداری اورمیه و نجات سردار بوکان
تناقض در رفتار استاندار آذربایجان‌غربی؛

انحلال شهرداری اورمیه و نجات سردار بوکان

با بالاگرفتن احتمال انحلال باشگاه شهرداری اورمیه، مردم آذربایجان‌غربی امید دارند که استاندار و اداره کل ورزش و جوانان این استان، همانطور که با کمک‌های مالی تیم "سردار بوکان" را از انحلال نجات دادند، حال بدون نگاه قومیتی، والیبال اورمیه را نیز یاری رسانند.

به گزارش یول‌پرس؛ چند روز است که موضوع انحلال باشگاه شهرداری اورمیه، مردم آذربایجان‌غربی بخصوص والیبال دوستان شهرستان اورمیه را نگران کرده است اما شاید بیشترین هجمه‌ها به سمت اعضای شورای شهر باشد و سازمان و نهادهای دیگر از نظر مردم یا از نظر خودشان مقصر موضوع نباشند، در حالی که کمترین حق مردم آذربایجان‌غربی داشتن نمایندگانی در ورزشهای مختلف قهرمانی است، اعضای شورای شهر اورمیه با استناد به قانون و وضعیت اقتصادی کشور، تداوم تیمداری حرفه‌ای و قهرمانی شهرداری اورمیه را ممکن نمی‌داند؛ حال مردم باید تداوم تیمداری را از چه نهادی خواستار باشند؟ شورای شهر یا نهاد و سازمان دیگر؟

عضو شورای شهر اورمیه چند روز پیش در گفتگو با یول‌پرس علاوه بر تاکید در خصوص غیرقانونی بودن تیمداری شهرداری اورمیه، بطور غیرمستقیم از نهادهایی صحبت کرد که هیچگونه کمکی برای تداوم فعالیت والیبال اورمیه ندارند؛ که یکی از آن سازمان‌ها، اداره کل ورزش و جوانان آذربایجان‌غربی است که وظیفه حمایت از ورزش قهرمانی را دارد اما بطور مرموزی و با بالا گرفتن احتمال انحلال باشگاه شهرداری اورمیه، سکوت پیشه کرده است.

اما این تمام موضوع نبوده و شخص اول استان آذربایجان‌غربی، محمد مهدی شهریاری، امروز در گفتگو با ایرنا، آب پاکی را به روی دست مردم آذربایجان ریخته و با اشاره به اینکه این باشگاه چند ماه پیش باید منحل می‌شد نه الان، از عدم کمک‌رسانی خود به ورزش اول آذربایجان‌غربی سخن گفت و تاکید کرد: ” استانداری، توانایی محدودی در اختیار دارد و نمی تواند تیم داری کند ولی برای حضور این تیم در لیگ برتر تلاش می کنیم.”

آقای شهریاری که می‌تواند با اختصاص بودجه و با دستور قاطع خود به اداره کل ورزش و جوانان، که وظیفه ذاتی برای حفظ تیم را دارد، از نابودی والیبال اورمیه جلوگیری کند، حال با بهانه عدم تیمداری استانداری، از عمل به خواست مردم آذربایجان‌غربی، شانه خالی می‌کند.

این سخنان آقای استاندار در حالی است که سابقا، رفتار متفاوتی از استانداری درخصوص ورزش شاهد هستیم، بطوریکه ایشان وقتی شاهد وضعیت بد مالی تیم فوتبال “سردار بوکان” شدند، سریعا دستور کمک‌رسانی مالی به این تیم شده و حتی برای دیدن بازی تیم مورد علاقه‌اش در استادیوم حاضر شد؛ تیمی که همواره شعارهای خلاف امنیت ملی از سوی هوادارانش به گوش می‌رسد.

از طرف دیگر تنها آقای استاندار نبوده است که تمام تلاش خود را برای کمک به سردار بوکان بکار بسته است، بلکه آقای چمن‌گلی به عنوان مدیرکل ورزش و جوانان آذربایجان‌غربی، نیز بارها از کمک خود به این تیم سخن گفته و در بازی‌های آن حاضر شده است.

حال آیا سکوت و موافقت آنان با انحلال باشگاه شهرداری اورمیه، برگرفته است از نگاه قومیتی آنان است؟ یا بی‌تفاوتی آنان به خواست مردم آذربایجان است؟

سخن آخر اینکه، گرچه اعضای شورای شهر اورمیه رای به انحلال باشگاه ورزشی شهرداری اورمیه داده‌اند و اگر ادعای آنان مبنی بر غیرقانونی بودن تیمداری شهرداری صحت داشته باشد، مردم اورمیه و آذربایجان‌غربی باید حفظ تیم والیبال را از نهادهای متولی بخواهند و امید می‌رود آنان نیز با نگاهی غیرقومیتی با ورزش آذربایجان‌غربی برخورد داشته باشند. و اگر تیم والیبال شهرداری اورمیه منحل گردد، باید متولیان اصلی به مردم پاسخگو باشند نه شهرداری اورمیه.

 

۵ دیدگاه‌ها

 1. مردم اورمیه عرضه داشته باشن میریزن جلوی استانداری و اون رعیس ورزش اذربایجان غربی که کورد هستش رو میندازن بیرون

  10
  3
  • چرا مگه ارومیه ارث پدر ترکهاست ؟
   پس اینطور باشه همه مسئولین ترک باید از تهران و مشهد و اصفهان بیرون انداخته شوند

   2
   7
   • بنیانگذار تهران ترکهای قاجار هستن که بعد از پایتخت کردن تهران قشونها و ایلات را بصورت گسترده مهاجرت کردن به تهران که شد الان تهران به اون جهته که الان اگر اونایی که ادعا دارند تهرانیند شجره نامه بتونن در بیارن برای خودشان میبینند تورک هستن. ..باعث و بانی رشد و پیشرفت اصفهانم امپراطوریه صفویه و ترکها هستن …

 2. یکم عقل داشته باشیم تفکر کنیم ریشه این مشکلات عمیق تر از تفکرات سطحی و قومیتی ماست . جای تعجبه این استان که بیش از ۵۰ درصد جمعیتش کورد هستن اسمش آذربایجان غربی هستش و اغلب مسئولاش هم تورک هستن ولی چندین نماینده انگشت شمار کورد رو برنمیتابن.قانع باشید تا چیزی که دارید هم از دست ندین

  • ۵۰ درصد جمعیت نمیشود..شما هم انصاف داشته باشید تمام شهرهای کرد نشین قدمتی کمتر از ۲۰۰ سال دارند مانند بوکان..کردها و ترکها همسایه هستن ..باید به تفاهم برسند و به خاک هم احترام بذارند

   3
   1

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *