عناوین مطالب:
خانه / آخرین اخبار / طی یک هفته اخیر ۴۷ تروریست در ترکیه از پای در آمدند

طی یک هفته اخیر ۴۷ تروریست در ترکیه از پای در آمدند

در ادامه عملیات های مبارزه با تروریسم نیروهای مسلح ترکیه طی یک هفته اخیر 47 تروریست از پای درآمدند.

به گزارش یول‌پرس به نقل از آناتولی، وزارت کشور ترکیه اعلام کرد: طی یک هفته اخیر با همکاری نیروهای ژاندارمری، پلیس، کوماندو و پشتیبانی هوایی ارتش کشور، ۲ هزار و ۲۱۸ هزارعملیات مبارزه با تروریسم انجام گرفته و ۴۷ تروریست از پای درآمدند.

در ادامه این بیانیه آمده است: در چارچوب این عملیات ۱۲۸ نفر به ظن همکاری با گروه تروریستی پ.ک.ک، ۳۹ نفر به ظن همکاری با داعش، ۴ نفر به ظن همکاری با گروه چپگرا، ۳۱۲ نفر نیز به ظن همکاری با گروه تروریستی فتو بازداشت شده اند.

همچنین ۳ نفر دستگیر و ۹ تن دیگر نیز تسلیم شدند. در راستای عملیات امنیت داخلی، ۳۵ تروریست کشته شدند؛ در بین این افراد ابراهیم چوبان با نام مستعار «آتاکان ماهر» که در لیست قرمز تروریست های تحت تعقیب قرار داشت در استان تونجلی، جمهور سینان با نام مستعار «دنیز دوغان» و احمد یوراک با نام مستعار «شاهین زازا»، جیلان بوغان با نام مستعار «دلیلا جیا»، محمود لاچین با نام مستعار «رونی مونزور» که در لیست خاکستری تروریست های تحت تعقیب قرار داشتند، نیز به هلاکت رسیدند.

گفتنی است در فرهنگ اصطلاحات نظامی ترکیه، عبارت «از پای درآمدن» (Etkisiz hale getirmek)، برای کشته شدن، مصدومیت و دستگیری به کار می‌رود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *