عناوین مطالب:
خانه / آخرین اخبار / هیات چینی آماده سرمایه گذاری در آذربایجان غربی است

هیات چینی آماده سرمایه گذاری در آذربایجان غربی است

هیات چینی که با بیش از 10 فعال اقتصادی، دانشگاهی و علمی در اورمیه حضور دارد، برای سرمایه گذاری در بخش های بیمارستانی، پسماندهای شهری، نیروگاه های خورشیدی و دریاچه اورمیه اعلام آمادگی کرده است و مذاکرات فشرده ای را برای همکاری در راستای توسعه آذربایجان غربی انجام می دهد.

به گزارش یول‌پرس به نقل از ایرنا، معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار آذربایجان غربی روز سه شنبه در نشست با این سرمایه گذاران چینی در اورمیه گفت: این استان آمادگی دارد تا زمینه های سرمایه گذاری این هیات را فراهم کند و مجوزهای لازم را در سریع ترین زمان ممکن در اختیار آنان قرار دهد.

رضا حسینی با اشاره به تمایل هیات چینی برای سرمایه گذاری از طریق فاینانس و ضمانت نامه های بانکی معتبر افزود: طرح های لازم در حوزه های مدنظر این هیات چینی به آنها پیشنهاد شده است و مذاکرات لازم نیز در این خصوص به سرعت انجام می شود.

وی با اشاره به اینکه آذربایجان غربی به عنوان دروازه اروپا برای ایران و کشورهای شرق و جنوب شرق آسیا محسوب می شود، اضافه کرد: تجارت بین الملل، گردشگری، کشاورزی، صنایع تبدیلی، معدن و صنایع معدنی از جمله مهمترین ظرفیت های این استان برای سرمایه گذاری به شمار می رود.

وی با اشاره به علاقه مندی مدیران آذربایجان غربی برای توسعه صنایع High tech /فناوری برتر/ و قطعه سازی خودرو بیان کرد: بدوم شک گروه سرمایه گذاری حاضر می تواند همکاری خوبی در راستای توسعه این استان داشته باشند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار آذربایجان غربی از تسهیلات ویژه دولت برای سرمایه گذاران و فعالان اقتصادی در این استان خبر داد و گفت: ۵۰ درصد معافیت مالیاتی بیشتر از استان های عمقی کشور و تضمین بیمه ای سرمایه گذاری ها از جمله این موارد است که می تواند در امنیت سرمایه گذاری های صورت گرفته بسیار موثر باشد.

حسینی، صنایع پتروشیمی را یکی دیگر از ظرفیت های آذربایجان غربی برشمرد و ادامه داد: در حال حاضر یک واحد پتروشیمی فعال با ظرفیت ۴۰۰ هزار تن در سال و یک واحد پتروشیمی آماده بهره برداری با ظرفیت ۱۵۰ هزار تن در سال در استان وجود دارد و زمینه برای راه اندازی یک واحد پتروشیمی دیگر با ظرفیت ۴۰۰ هزار تن در سال فراهم است.

وی تاکید کرد: همه زیرساخت های توسعه سرمایه گذاری از جمله راه آهن، شهرک های صنعتی و نیروگاه ها در آذربایجان غربی فراهم است و می توان با استفاده از پایانه های پنجگانه مرزی در استان، محصولات را با هدف صادراتی نیز در این استان با کمترین هزینه حمل به اروپا تولید کرد.

در این جلسه اعضای هیات چینی بر گسترش زمینه های سرمایه گذاری در آذربایجان غربی تاکید کردند و از تمایل خود برای سرمایه گذاری در حوزه مواد معدنی دریاچه اورمیه خبر دادند.

این گروه سرمایه گذاری در راستای استفاده از فرصت های سرمایه گذاری آذربایجان غربی، امروز /سه شنبه/ در اورمیه حضور دارد و مذاکراتی را انجام می دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *