خانه / آخرین اخبار / مردم زیر فشار تورم افسارگسیخته له شده‌اند

مردم زیر فشار تورم افسارگسیخته له شده‌اند

نماینده مردم اردبیل در مجلس خطاب به رئیس جمهور گفت: با وجود گذشت ۶ سال از سپری شدن عمر دولت شما مردم دستاوردی جز پروژه شکست برجام ندیده‌اند؛ مردم زیر فشار تورم افسارگسیخته له شده‌اند.

به گزارش یول‌پرس به نقل از خانه ملت، صدیف بدری در نشست علنی امروز (سه شنبه، ۱۳ شهریور ماه) مجلس شورای اسلامی در اخطار قانون اساسی با اشاره به بند ۹ و ۱۲ اصول ۳ و ۴۳ قانون اساسی گفت: شرکت‌های دولتی عمدتا در  استان‌های مرکزی کشور سرمایه‌گذاری کرده‌اند و در استان‌های مرزی نظیر اردبیل، سرمایه‌گذاری از آنها شاهد نیستیم.

نماینده مردم اردبیل، سرعین، نمین در مجلس شورای اسلامی افزود: در توزیع منابع کشور و بیت‌المال عدالت اجرا شود، توزیع متوازن منابع کشور، حل معضل بیکاری و جلوگیری از مهاجرت بی‌رویه و گسترده از نقاط مرزی به نقاط مرکزی را به دنبال دارد. این مهاجرت‌ها در کلانشهرها بحران‌های جدی نظیر آلودگی هوا، ترافیک و … را ایجاد می‌کند که حل آن در گرو عمل به اصل۳ و ۴۳ قانون اساسی از سوی دولت است.

وی خطاب به روحانی بیان کرد: عملکرد اقتصادی ضعیف شما موجی از سرخوردگی و ناامیدی را نه تنها در میان منتقدان جنابعالی بلکه در میان طرفداران دولت نیز ایجاد کرده است، تورم افسارگسیخته و جهش تصاعدی و کنترل نشده قیمت علاوه بر فشار مضاعفی که بر اقشار ضعیف وارد کرده طبقه متوسط را نیز مستأصل کرده است.

سخنگوی کمیسیون عمران ادامه داد: آقای روحانی مسئول این بی تدبیری کیست، چه کسی مسئول اجرای عدالت است در حالی که ۶ سال از عمر دولت شما سپری می‌شود؛ مردم دستاوردی جز پروژه شکست برجام ندیده‌اند. مردم زیر فشار تورم افسارگسیخته له شده‌اند.

یک دیدگاه

 1. با سلام و احترام
  اول اینکه قصد دفاع از کسی را ندارم ولی تعجب میکنم که چرا حالا که کار از کار گذشته آقایان فیلشان یاد هندوستان کرده.
  مگر تا به حال این اصلها نبوده اند؟
  ” توزیع متوازن منابع کشور، حل معضل بیکاری و جلوگیری از مهاجرت بی‌رویه و گسترده از نقاط مرزی به نقاط مرکزی را به دنبال دارد. این مهاجرت‌ها در کلانشهرها بحران‌های جدی نظیر آلودگی هوا، ترافیک و … را ایجاد می‌کند” یعنی حالا باید این حرفها گفته بشود؟
  چرا تا بحال حرفی زده نمی شد؟
  مهاجرت سالهاست که اتفاق می افتد و روز بروز هم شدت می یابد. این پروسه سالهاست که اتفاق می افتد. دلیلش هم همه خوب میدانیم. اختلاسها چگونه اتفاق می افتد؟ آیا نظارت قوه مقننه مطرح نبوده و نمی باید قوانینی برای جلوگیری از این اتفاقها ایجاد میشده که امروز شاهد این اقتصاد نابسامان نمی شدیم؟
  حالا یاد مناطق مرزی افتاده اند و تا دیروز هیچ کدام هیچ اعتراضی در مورد اینکه همه سرمایه ها در مرکز هزینه میشود و جمعیت کلانی به مرکز مهاجرت کرده اند یادشان افتاده؟
  نصف تهران را آزربایجانیهای(استانهای تورک زبان) مهاجر تشکیل میدهند چون بیشترین بی مهری نسبت به این مردمان صورت گرفته.
  بلوچستان در فقر مطلق است و این فقط مختص امروز نیست سالیان درازی است که اینچنین است. زمان ستمشاهی بلوچستان محروم بود و امروز نیز همینطور. چرا؟
  مناطق جنوبی کشور اگر نفت نبود و همینطور دریای آزاد آنها نیز محرومیت دو چندان دارند.
  بجز چند شهر کلان کشور و مناطق مرکزی کشور از جمله تهران و اصفهان و یزد و کمی هم باقی مراکز استانها کل کشور به فراموشی سپرده شده بود.
  مشکلی که امروز شاهد آن هستیم مختص امروز نیست. باید مسئولان سالهای قبل را به مجلس فرا خواند و از آنان بازخواست کرد که چرا آنگونه عمل کرده اند که امروز شاهد این اوضاع نابسامان هستیم.
  با تشکر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *