خانه / آخرین اخبار / نرخ بیکاری در آذربایجان‌غربی به ۱۴٫۹ رسید

نرخ بیکاری در آذربایجان‌غربی به ۱۴٫۹ رسید

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان‌غربی گفت: نرخ بیکاری استان بر اساس آمار بهار امسال 14.9درصد و به رده هفدهم کشور رسید.

به گزارش یول‌پرس، رضا نقی‌زاده، نرخ بیکاری آذربایجان‌غربی را بر اساس آمار بهار امسال، ۱۴٫۹ درصد و رده هفدهم کشور اعلام کرد و در خصوص وضعیت بیکاری و اقدامات صورت گرفته توسط این اداره کل به منظور اشتغالزایی در آذربایجان‌غربی، اظهار داشت: بر اساس آمار سال ۹۵ تعداد بیکاران استان ۱۱۷ هزار و ۵۱۷ نفر بوده و این وزارت خانه تلاش دارد با پرداخت تسهیلات مشاغل خانگی، توسعه اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری، اجرای طرح کارورزی و مهارت‌آموزی در محیط واقعی کسب و کار آمار بیکاری در استان را کاهش دهد.

وی ادامه داد: طی سال گذشته و در اجرای طرح توسعه پایدار مناطق روستایی و عشایری ۹۲۵ طرح با اشتغال سه هزار و ۱۲۸ نفر به انجام رسید و از مجموع چهارهزار و ۸۰۰ میلیارد ریال اعتبارات کلی آذربایجان‌غربی، میزان دوهزار و ۱۸۰ میلیارد ریال اعتبار ابلاغ شد که در نهایت برای اجرای طرح‌های ارائه شده در بخش‌های اشتغال روستایی و عشایری، یک هزار و ۵۶۸ میلیارد ریال پرداخت شد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان‌غربی افزود: با پرداخت ۷۴۴ میلیارد ریال تسهیلات از مجموع سه هزار و ۳۰ میلیارد ریال، موفق به اشتغال یک هزار و ۳۸۷ نفر در طی اجرای ۱۴۰ طرح پیشنهادی شده که امیدواریم با ادامه پرداخت روستایی و فراگیر، مشاغل خانگی، طرح‌های کاروزی و مهارت آموزی البته با همکاری بانک‌های عامل و دستگاه‌های اجرایی میزان اشتغال در آذربایجان‌غربی را افزایش دهیم.

وی افزود: با توجه به اینکه طبق آمار، آذربایجان‌غربی هفدهمین استان در وضعیت بیکاری در کشور قرار داشته، تلاش برای کاهش نرخ بیکاری در این استان با اجرای طرح‌های اشتغالزایی روستایی و عشایری ادامه دارد./ فارس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *