خانه / آخرین اخبار / «گلین» از اورمیه به ترکیه رفت

«گلین» از اورمیه به ترکیه رفت

فیلم 27 دقیقه ای «گلین» (عروس) به کارگردانی و تهیه کنندگی 'مهدی حیدری' با موضوع آداب و رسوم عروسی مردم آذربایجان غربی به جشنواره فوچا (Foça) ترکیه راه پیدا کرد.

به گزارش یول‌پرس، مدیر روابط عمومی صدا و سیمای آذربایجان غربی با اشاره به اینکه این جشنواره از ۱۸ تا ۲۱ اکتبر میلادی برابر ۲۶ تا ۲۹ مهر سال جاری برگزار می شود، گفت: این مستند داستانی سال گذشته نیز در جشنواره فیلم مستند آنکارای ترکیه برگزیده شد.

‘امیر ترکمانی’ با بیان اینکه عوامل این اثر در ضبط این مستند، زندگی عشایری را همراه با ایل ‘قره پاپاق’ در شهرستان نقده تجربه کردند، اضافه کرد: امین اسدی تصویربردار، وحید معصومی مدیر تولید و طراح صحنه و پویا شکیبی دستیار کارگردان این اثر هستند.

وی افزود: این مستند در پنج قسمت ۳۰ دقیقه ای و در صدای و سیمای آذربایجان غربی تولید شده و در هر قسمت آداب و رسوم مردم منطقه به نمایش گذاشته شده است.

ترکمانی با اشاره به اینکه تولید این مستند حدود یک ماه و ساخت آن نزدیک به هفت ماه طول کشید، ادامه داد: این مستند محدود به ایل «قره پاپاق» نیست اما عشایر آن منطقه همکاری مطلوبی با عوامل تولید آن داشتند.

وی با بیان اینکه برخی از آداب عروسی منطقه آذربایجان کمرنگ شده است، ادامه داد: حفظ آیین رنگرزی، آداب به دنیا آمدن نوزادان و صنایع دستی از جمله اهداف تولید این مستند داستانی است. / ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *