خانه / آخرین اخبار / درآمد ۳۰۰ میلیون دلاری تروریست‌های کُرد از نفت سوریه

درآمد ۳۰۰ میلیون دلاری تروریست‌های کُرد از نفت سوریه

رئیس‌جمهور ترکیه از حمایت نفتی 300 میلیون دلاری آمریکا از تروریست‌های کُرد سوری پرده برداشت.

به گزارش یول‌پرس، «رجب طیب اردوغان» رئیس‌جمهور ترکیه در انتقاد جدید از سیاست‌های واشنگتن در حمایت از کُردهای سوریه گفت که واشنگتن با نفت از آنها حمایت می‌کند.

اردوغان روز یکشنبه در مصاحبه با روزنامه «آکشام» گفت: «آنها (ایالات متحده) در حال حاضر از سازمان‌های تروریستی مانند ی. پ. گ در دیرالزور، با نفت حمایت می‌کنند».

وی با بیان اینکه تروریست‌های کُرد در شمال سوریه با فروش نفت خام، درآمدی ۳۰۰ میلیون دلاری دارند، توضیح داد که آمریکا در فروش نفت توسط کُردها در بازار جهانی به آنها کمک می‌کند.

رئیس‌جمهور ترکیه با اشاره به نشست سه‌جانبه‌ای که با همتایان ایرانی و روسی در تهران داشت، گفت: «زمانی که از میزان حمایت نفتی آمریکا از کُردهای سوری به رئیس‌جمهور پوتین گفتم؛ او بسیار شگفت‌زده شد».

ی.پ.گ شاخه‌ای از گروه تروریستی پ.ک.ک در شمال سوریه عمدتا تحت حمایت مالی، تسلیحاتی و لوجستیکی آمریکا هستند. سفیر عربستان سعودی در آمریکا، اختصاص دادن ۱۰۰ میلیون دلار به شمال سوریه را نشانه همکاری نزدیک ریاض و واشنگتن اعلام کرده است.

آمریکا از دو سال پیش، علی‌رغم هشدارها و مخالفت‌های شدید ترکیه، به بهانه مبارزه با داعش چند هزار کامیون پر از تسلیحات سبک و سنگین به این تروریستها در مناطق شمالی این کشور تحویل داده است. واشنگتن ادعا کرده بود شناسه این سلاح‌های ثبت شده‌ و هر زمان که اراده کنند، می‌توانند آن را رهگیری کرده و بازبستانند.

یک دیدگاه

  1. وقتی ملتی را تروریست خطاب میکنید احمقانه است که از تعامل و همگرایی اقوام و ملیتها سخن میگویید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *