خانه / آخرین اخبار / رئیس جمهوری آذربایجان بر توسعه روابط با ناتو تاکید کرد

رئیس جمهوری آذربایجان بر توسعه روابط با ناتو تاکید کرد

رئیس جمهوری آذربایجان روز پنجشنبه در دیدار با رئیس مجمع پارلمانی سازمان ناتو بر توسعه روابط آذربایجان و این سازمان تاکید کرد .

به گزارش یول‌پرس به نقل از ایرنا، الهام علی اف در دیدار با « پائولو آلینی » ابراز امیدواری کرد که سفر آلینی به جمهوری آذربایجان به تعمیق روابط این کشور و ناتو و توسعه روابط مجلس ملی جمهوری آذربایجان و مجمع پارلمانی سازمان پیمان آتلانتیک شمالی کمک کند .

وی با اشاره به گسترش موفقیت آمیز همکاری های جمهوری آذربایجان و ناتو، برگزار اجلاس کمیته اقتصادی و امنیتی مجمع پارلمانی ناتو در باکو را از نظر توسعه روابط دو طرف موثر دانست .

علی اف، با اشاره به سفر سال گذشته به بروکسل و دیدار با دبیر کل ناتو، خاطر نشان کرد که همکاری ها حوزه های مختلف را در بر می گیرد .

وی، با اشاره به مشارکت جمهوری آذربایجان در عملیات بین المللی حفاظت صلح در افغانستان و افزایش تعداد نظامیان آذربایجانی مستقر در این کشور، گفت: همه این اقدامات مورد تقدیر ناتو قرار گرفته است .

رئیس مجمع پارلمانی ناتو نیز ضمن ابراز خرسندی از دیدار با رئیس جمهوری آذربایجان گفت که علاقمند به تبادل نظر با رئیس جمهوری آذربایجان در باره امور امنیت منطقه ای و چشم انداز همکاری های دو طرف است .

وی، همچنین بر نقش مجلس ملی جمهوری آذربایجان و مجمع پارلمانی ناتو در توسعه روابط جمهوری آذربایجان و ناتو تاکید کرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *